eos 50e jak zsynchronizować dwa aparaty

#1
Interesuje mnie sposób synchronizacji pracy 2 aparatów Canon eos 50e. Chodzi mi o wykorzystanie pary takich aparatów do robienia zdjęć 3d, do tego potrzebne jest jednoczesne wyzwolenie migawki w obu aparatach, oczywiście o takim samym ustawieniu ostrości i parametrach czasu i przysłony nawet nie wspominam bo to się rozumie:) Eos 50e ma opcję wyzwalania zdjęć przez elektroniczny wężyk. Czy ktoś wie jak taki wężyk podłączyć do obu aparatów? Wyzwalanie migawki pilotem na podczerwień nie daje chyba pewności synchronizacji :?:

#2
Po pierwsze witam.
Po drugie:
Kupujesz 2 wezyki.
Rozkrecasz (rozbierasz) w nich obudowy z przyciskiem wyzwalajacym.
Przelutowujesz przewody z pierwszego do drugiego (oczywiscie kolorami do siebie tzn. czerwony do czerwonego,zielony do zielonego itd.)
Zamykasz (skrecasz) obudowe przycisku i w ten sposób jednym guzikiem odpalasz dwa aparaty.
UWAGA: przewody musza byc jak najidealniej zblizone do siebie dlugoscia!!!
Tak to widze.
Z pilotem na podczerwien nie wiem jak jest.

#4
:D Witam wszystkich przed i po :D
Hmm.. ta podpowiedź o 2 wężykach to teoria czy praktyka? Sam myślałem o podobnym sposobie, ale trochę inaczej :idea: , mianowicie jeden wężyk a podlutowany drugi kabel do drugiego aparatu. Teoretycznie powinien sterować oboma aparatami zarówno ustawiając ostrość jak i wyzwalając migawkę. Ale to czysto teoretyczne rozwiązanie. Może to już ktoś wypraktykował?

#6
thenorthskyspirit pisze:przewody musza byc jak najidealniej zblizone do siebie dlugoscia
nie muszą być,to nie kable audio
thenorthskyspirit pisze:Przelutowujesz przewody z pierwszego do drugiego (oczywiscie kolorami do siebie tzn. czerwony do czerwonego,zielony do zielonego itd.)
lepiej by chyba było odseparować,np diodami.

#7
weesee pisze:lepiej by chyba było odseparować,np diodami.
Robilem podobna rzecz kiedys.
Nie do aparatu ale o to samo chodzilo.
Nie dawalem rzadnych diod i dzialalo ale nie jestem elektronikiem i z diodami to moze jakos lepiej dziala.
weesee pisze:nie muszą być,to nie kable audio
Ale o to samo chodzi skoro maja byc wyzwalane jednoczesnie,nie?
Jezeli jeden z przewodów bedzie dłuzszy to sygnał aby go pokonac bedzie potrzebował wiecej czasu a tym samym aparat na jego końcu odpali pózniej,prawda?

#8
Zważywszy na szybkość przewodzenia to zauważalnej różnicy nie będzie, no chyba, że jeden kabel będzie miał 1km a drugi 10cm, ale chyba nikt tu o takim rozwiązaniu nie myśli:)

#10
thenorthskyspirit pisze:Jezeli jeden z przewodów bedzie dłuzszy to sygnał aby go pokonac bedzie potrzebował wiecej czasu a tym samym aparat na jego końcu odpali pózniej,prawda?
prędkość elektronów w przewodzie jest mniej więcej równa prędkości światła,jakieś 300 000km/s
a przy audio to akurat chodzi o inne parametry.

#12
Może jakiś schemacik :?: , Nie jestem elektronikiem i jakiś łopatologiczny opis (może ten pomysł z diodami, ale tak naprawdę to nie wiem po co one). :D Wszystkim udanego sylwestra :D