Kilka pytań

#1
witam,
mam kilka pytań na różne tematy:
1.Pierwsze pytanie to jak robić portrety z urzyciem lampy, lecz tylko do dopełnienia np. chcąc zlikwidować cienie na twarzy fotografując w ostrym słońcu?
2.Czym kierować sie przy kupnie rzutnika do slajdów? Jakie firmy polecacie?
3.Jak ramkować slajdy?
4.Czy można przechowywać nie pocięty film?
5.Jak nakręcać/odkręcać filtry(tzn. czy są do tego jakieś narzędzia?)
6.W przypadku zwinięcia niewykorzystanego filmy i nawinięciu go spowrotem jak wrócić do ostatniej klatki?
7.Jak korzystać z korekty ekspozycji?

#4
4.można nie ciąć,ale lepiej nie zwijać.
Tadzikes pisze:6 założyć dekielek i zrobić 23/35 zdjęć
tak,ale jeszcze trzeba dodatkowo ustawić najkrótszy czas migawki i najmniejszy otwór przysłony.

#5
Cielak pisze:6.W przypadku zwinięcia niewykorzystanego filmy i nawinięciu go spowrotem jak wrócić do ostatniej klatki?
Kupić Minoltę 7, ona przewija do dowolnej klatki.

#7
Cielak pisze:a co z reszta pytań? 8)
reszta pytań jest tendencyjna i nie ma sensu na nie odpowiadać (doczytaj i dowiedz się sam)

6.W przypadku zwinięcia niewykorzystanego filmy i nawinięciu go spowrotem jak wrócić do ostatniej klatki?

Najlepiej przestrzelać film aż do ostatniej klatki + 1 jako zabezpieczenie przed nałożeniem się dwóch kadrów. :)

#8
dzięki wszystkim za odpowiedzi, reszte znalazłem sam :P
ale mam jeszcze takie małe pytanko, a mianowicie jaka jest różnica w wyświetlaniu slajdów na ścianie(koloru niebieskiego :x ) a na ekranie?

#12
dziwi mnie że zadajesz pytania na które odpowiedź znajduje sie m.in. w książkach które sprzedajesz.
Cielak pisze:już wiem w co zainwestować kase
w dobre podręczniki

#13
Najlepszy podręcznik nie pomoże, jak uczniowi sie nie chce.

jaka jest różnica w wyświetlaniu slajdów na ścianie(koloru niebieskiego ) a na ekranie?
Zasadnicza, bo na niebieskiej nie musisz już kupować filtru polaryzacyjnego. :wink: