#5
Wszystko zależy jak robisz i ile robisz i czy sprzęt to twoja ulubiona i cenna zabawka czy koń roboczy i narzędzie pracy dla mnie to jest to drugie i niestety w tej kategorii sigma nie popisała się :cry: . A co do sigmy 28-70 F2,8 Ex to miałem okazje oglądać rozebrany taki obiektyw i po takiej oblukcji stwiardziłem że sobie tego tego nie kupię...... .Jak robisz od czasu do czasu to pewnie styknie i będziesz zadowolony jak pracujesz codziennie to juz inna bajka .Choć za takie pieniądze to czy chcesz pracować raz na tydzień czy po 8-12 godzin dziennie to urządzenie powinno wytrzymać .Mówieto używaniu nie waleniu sprzętem o glebę :lol:

#6
Choć z drugiej strony cena tych szkieł w stosunku do firmowych jest niska i nawet jak zajedziesz taki krótki zoom to kupisz drugi:-
))))

#7
Byc moze masz racje ...... slyszalem juz opinie o rozlatujacych sie sigmach :cry: choc moja mnie jeszcze nie zawiodla , zdjecia sa naprawde piekne :) . Ale z drugiej strony faktycznie ja tym nie pracuje , fotografia to moje hobby i tyle choc pewnie wypstrykalem juz wiecej klatek niz nie jeden fotoamator. 8)

#8
Gdyby to były tylko poinie to miałbym to w d...ie ale ja doświadrczyłem tego na własnej skórze :-0. to po prostu pryz intensywnej pracy moze zdechnąć.:-((((.