CZ Jena DDR SOnnar 2.8/180 - jakie dokładnie parametry?

#1
Witam serdecznie.
Od razu przyznam, że nie jestem maniakiem fotografii. W porządkach wiosennych natknąłem się na cacko opisane jak w temacie.
Chcę dowiedzieć się dokładnie, jakie ma parametry, żeby móc go sprzedać, bo po co ma się u mnie kurzyć.

Na wygląd zewnętrzny to wersja taka jak tu: http://www.allegro.pl/item987908965_aj_ ... _psix.html

Wizualnie nówka - bez żadnych obtarć, rys itd. Są dekielki, futerał.

Z tego co wyczytałem na sieci, to jest to wersja starsza i nie electric tylko auto, co można zdaje się poznać po stylistyce (brak "zebry").
Nie mam natomiast pojęcia, czy jest to stało czy zmiennoogniskowy obiektyw (coś takiego podobno ma znaczenie, ja nie mam o tym zielonego pojęcia :D)

Pytanie: na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę i jak wogóle sprawdzić, czy jest w pełni sprawny, żeby się potem nie ogłupić przy sprzedaży ;) Po czym poznać, czy jest z adapterem czy bez. Itd.

Z góry dziękuję za pomoc :)

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany, mogę wystawić na allegro za satysfakcjonująca cenę, ewentualnie sprzedać z ręki do ręki w Krakowie lub Wieliczce.

#2
jak sprawdzić? najlepiej przestrzelić.
dedeKrk pisze:Chcę dowiedzieć się dokładnie, jakie ma parametry
wszystko ma opisane z przodu.
dedeKrk pisze:za satysfakcjonująca cenę
co rozumiesz pod pojęciem "satysfakcjonująca cena"? jak taka jak w aukcji którą przytoczyłeś to niestety muszę Cię zmartwić, jest przynajmniej dwukrotnie zawyżona w stosunku do rzeczywistej wartości takiego sprzętu.