Fujifilm czy Olympus?

#1
Często uczestniczę w wydarzeniach sportowych jako kibic. Zazwyczaj na hali. Mój dotychczasowy aparat nie spełnia moich wymagań. Robi nie ostre zdjęcia na zoomie. Przeszukując różnego rodzaju fora i recenzje zdecydowałam się na dwa modele. Który z wymienionych byście polecili: Fujifilm FinePix HS25 EXR czy Olympus SP-810 Ultra Zoom? A może macie coś lepszego w cenie od 800 do 1000zł

#2
jesli chodzi o zdjecia seryjne to zaden kompakt nie spelni twoich oczekiwan! naprawde przetestowalem to osobiscie!

owszem sa coraz lepsze i szybsze (osobiscie mam juz "starego" hs10 ale znajoma jakis dobry model olympusa) i powiem ci ze nawet najprostsza lustrzanka (z 2-3 klatkami/s)- jesli chodzi o zdjecia w ruchu - bedzie o milion razy lepsza i niestety dochodzi dodatkowy koszt teleobiektywu... ale cos uzywanego z obiektywem min 200 - a najlepiej 300mm powininen juz wylcytowac w kwocie ok 1000zeta

natomiast jesli zdjecia w ruchu nie musza byc udane a chodzi tylko o odleglosc lub filmy w rozdzielczosci hd to najlepszy ze wzgledu na zoom bedzie FUJIFILM

#4
Poszukałam trochę w necie i wpadł mi w oko Fujifilm FinePix HS30 EXR. Jest trochę droższy ale można przeboleć. Co sądzicie?
Jeżeli zdecydowałabym się powiększyć cenę do 1500zł to którą lustrzankę. Z tego co wiem to nie jest ich zbyt dużo w tej cenie.