JAkie mamy prawa jako fotografowie do naszych prac.....

#1
Tak mnie naszlo zeby zadac wam kilka pytan, warto by sie dowiedziec jakie mamy prawa i jak to pilnowac. Mianowicie sklonilo mnie do napisanie tego topika pewna sprawa otoz pewna osoba spytala mnie czy publikuje swoje zdjecia w niejakim miesieczniku "Semestr", moja odpowiedz brzmi tak ze ja nic niepublikuje nic niesprzedaje i nic niedalem do publikacji, jedyne zdjecia prezentuje Digart.pl i Galery.pl ale narazie nic niesprzedaje... teraz chodzi o ot ze poprosilem ta osobe o zrobienie skanu strony z gazety gdzie miala by sie znajdowac ta moja (Chyba.. jutro sie okaze) fotka... i teraz glowne pytanie... jak sie bronic przed niautoryzowana publikacja naszych wlasnych prac.. czy moge podac taki magazyn do sadu i rzadac odszkodowania za naruszenie praw autorskich??... akurat by mnie tu guzik obchodzilo czy oni to zrobili bo kogos tam za darmo promuja bo to jeden wielki bullshit.. zapelniaja se strony i tyle... a moze poprostu kktos skradl fotke i opublikowal jako swoja... jakie mamy prawa jak to egzystowac.. i gdzie mozna znalezc jakies kodeksy*?....

#3
Jeżeli masz negatywy albo możezsz udowodnić że zdjęcia sa twoja włąsnościa a nie ma umowy o publikacji aalbo gazeta nie zamieści twojego nazwiska , i nie ma potwierdzenia wypłaty pieniedy dla ciebie to śa ugotowani :-))))))))) . Tylko prawnik i jechane pozostaje tylko kwestiia ile? :-)) pytanie tylko czy warto .Najpierw wyniuchaj zanim założyssz sprawe czysą ci w stanie zapłacić odszkodowanie jak nie to próbuj wyciągnąc stawke taka jak za normalne zamieszczenie zdjęcia i gnębić gnojów aż będzie furczeć :-)) Powodzenia :ok: