"Stare" zoom-y Canona... gdzie to dostać??

#1
Witam! Wcześniej juz pisałem o obiektywie 70-210 f/4 ale niestety ktoś gwizdnął mi go sprzed nosa - no coż... tak to bywa... ale mam[znowu] pytanie... czy ktoś może spotkał to szkło na jakiejs giełdzie aukcji, no oczywiście za ile.:) ewentualnie myślałęm o 50-200 f/3,5-4,5 L albo 100-300 5,6 L ... wiem że 50-200 jest praktycznie nie do dostania :) ale... cuda sie zdarzją. Co jeśli chodzi o porównanie miedzy tymi 70-210 i 100-300?

#2
Stare wersje są lepsze optycznie i mocniejszą maja budowe mechaniczna nie ma tyle plastkiu i solidniejsza konstrukcja:-))). Najprędzej trafisz 100-300f5,6 L albo 70-200 f4 50-200 to jak ślepiej kurze ziarno . Szukaj i bądź cierpliwy :lol:

#3
wiesz EMo tak wszyscy podchodza do tych plastikow dziwnie... mowia plastik a wszyscy leeee bleee... niewiem jak jest w canonie ale naprzyklad plastikowy bagnet w niektorych obiektywach G nikona jest wykonany z takiego jakiegos plastiku ktory jest naprawde bardzo mocny, niezdziwil bym sie gdyby niebyl mocniejszy niz metalowy, nawet to czytalem na Dpreview.com

#4
Co od canona to jes5t tak obiektywy starszej generacji nie palstiki mającałkiem inna konstrukcje w 70-210 i 70-300 jst wiele miejsc gdzie włażą rózne syfy w poprszednich modelach było to rozwiązane sesnsownie i ograniczone do minimum :-)) .cChodziło mi to w końcu w mojej metalowej leice "podłoga i tylne drzwi" są plastkikowe . Ael bagnetu z plastkiku i 80-400 raczej bym nie lączył .Wszystko zależy od tego co tam podpinasz czy lekkie zomiki czy prowi wielkie szkło:-)) A to nie plastik tylko węgliki :lol: