#21
ja swoje zdjecie pstrykam na Nikonie N80 z zoomem nikkora 28-200 IF D.. (troche zaluje ze niewzialem Tamrona, podobno w tej klasie jest lepszy optycznie)szklo nienajlepsze ale tez nienajgorsze, troche ciemne ale lepsze to niz nic. Dla amatora starczy:)... plus mam jeszcze AF nikkora 18-35 IF ED D F/3.5-4.5 .. swietny wide angle.. :)
Ostatnio zmieniony pt lut 14, 2003 5:13 am przez Rave, łącznie zmieniany 1 raz.

#24
fotam pisze:Bawię się Nikonem F50.
W porównaniu z prakticą BX20 której pozbyłem sie rok temu jest lepiej ale klawisze podnoszą adrenalinę :mrfire: .
Ciekawe jak długo jeszcze wytrzymam, już zaczynam myśleć o F70 :wink

To nie lepiej było kupić jakiegoś Pentaxa Mz 5 albo coś koło tego:-)

#26
Ja się bawię EOSem 100. Całkiem fajna rzecz. Mam kilka obiektywów w tym również M42 z przejściówką. Ostatnio kupiłem jeszcze EOSa 10 ale na razie niewiele mogę o nim powiedzieć. :)

#27
Ale są rozwiązan o wiele bardziej prosto sensownie i przejrzyście niz F50 a o F70 nawet nie wspominając z nikonów polubiłem dopiero model F4s i F3 to sa piekne aparaty :lol:

#28
Nie można odmówić Ci racji F4s też powoduje u mnie ślinotok :shock:
Jednak ja jestem zmuszony dokonywać wyborów na podstawie zestawu funkcji który uważam za niezbędny, a ergonomia ...cóż trzeba mieć pozytywne podejście (przyzwyczajenie jest drugą naturą).
Nie zmienia to oczywiście faktu że każdy z pięciu korpusów które zdażyło mi się posiadać miał być tym ostatecznym :roll: F70 ma być tym szóstym ostatecznym :wink: I pewnie będę tak zmieniał bez końca...
Jedyne czego chcę się trzymać to system, jakiś czas temu wybrałem nikona ze względu na jakość najtańszych obiektywów, pomiar światła, budowę (F50 waży 580g a nie tyle co kompakt :wink: ) metalowe mocowanie szkieł i takie tam pierdóły... .
Póki co nie mam ochoty na ponowna zmianę systemu.
A w kwestii sprzętu nie ma chyba salomonowych rozwiązań, jeśli już będziesz miał wszystko o czym marzysz to okaże się że masz zastawiony dom a sprzętu nie jesteś i tak w stanie unieść :teufel:

#29
fotam pisze:Nie można odmówić Ci racji F4s też powoduje u mnie
slinotok .
U mnie juz nie .Jak okazało sie ze szkła manualne z F5 nie przenoszą 70% funkcji :cry: Do kitu z takąkompatybilnościa


Nie zmienia to oczywiście faktu że każdy z pięciu korpusów które zdażyło mi się posiadać miał być tym ostatecznym :roll: F70 ma być tym szóstym ostatecznym :wink: I pewnie będę tak zmieniał bez końca...


Ja nie ,mam korpus R8 , na razie brakuje mi ze 4 szkiełek . No i M6 albo Contaxa G z dwoma sziełkami :lol:

#30
No tak posiadająć R8 można już więcej nie szukać :)
Kompatybilność Nikona to oczywiście tylko senne marzenia :x
Dlatego w ogóle nie zastanawiam się nad nowymi korpusami firmy...
Starsze typu F4, F90X, F70, chodzą prawie ze wszystkim.

W ogóle ostatnio nikon przeszedł sam siebie (i canona też),
żeby nie dać pomiaru TTL z zewnętrzną lampą :shock: :twak: :shock: :ko:

#31
Jak juz powiedziałem badziewie i miernota :-(((((((( . Najwiekszą wsteczna komaptybilność manual -af daje Pentax . Maja jaeszcze trzy nowe szkla Af 31mmF1,8 43mm f1,8 i 77mmf1,8 marzenie :lol: Z autodokusa Napewno kupię sobie Pentaxa :-)) . Jeżeli kiedyś sie zdecyduje na 35mm z autofokusem :jump: .No i steruje sie seria MZ podobnie jak laica :lol:
Ostatnio zmieniony śr lut 19, 2003 11:36 am przez Emo, łącznie zmieniany 1 raz.

#32
Leica jest oczywiście poza dyskusja.
Natomiast jeśli chodzi o kompatybilność wsteczną, niezaprzeczalnie ma znaczenie, jednak dla kogos w mojej sytuacji (brak manualnych szkieł jakiegokolwiek systemu) pełni role drugorzędną. Ważniejszą rzecza dla mnie przy wyborze systemu był pomiar światła i dostepność optyki i wszelkiej maści akcesorii (lamp itd.) równiez a może przede wszystkim z drugiej ręki, i tu mnie nikon zadowolił.
Natomiast dyskusja nad wyższoscią któregokolwiek z popularnych systemów (N, C, M, P) jest moim zdaniem dyskusją o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy :roll:
Reasumując dobrze że jest wybór i dobrze że różnie wybieramy, a że nierzadko popełniamy błędy, cóż takie nasze prawo :D

#33
Tu masz racje robisz tym ci sie dobrze pracuje Finalnie i tak oglamy obrazy ,ac zym zrobione? .To juz sprawa drugorzędna . I tak najlepsze są kamery 5x7cala :wink:

#34
ja robię foty eos 300 :( ale rozglądam się za jakimś analogiem canon a1 lub coś w tej cenie..może ktoś coś ma dobrego, zawadzającego na pólce...
zenit odpada, za ciężki,i zawodzi w najlepszym momencie(urywa film itp)
minolta jakaś tam - coś mi w niej nie leży, w jashice też
a eos300 zaczął mnie drażnić ostatnio(chyba elektroniką), albo noe wiem czym, chętnie spróbowałabym jakiś średni obrazek, ale jeszcze muszę poczekać na okazję.
a ten canonik...muszę coś wykombinować niedługo
aha już wiem co mnie drażni w eosie - za szybko robi zdjęcia!!!

#35
w czym ?? w D100 cos mi sie obilo o uszy ze trzeba nowa lampe kupic z symbolem DX zeby uzywac 3d pomiary matrycowe... a tak btw gadacie gadacie a ja pstrykam na N80.. i jedyne body do jakiego ewentualnie bym sie przenosil to F100.. chociaz juz teraz wiem ze bedzie to zmiana tylko na moje widzimisie bo F100 raczej moich zdjec niepolepszy... lepiej zainwestuj w korpus ktory ci starczy na dlugo a reszta szmalcu w ostre szkla..

#36
Ankieta nie działa

Ja używam poczciwego Zenita TTL, a kiedyś Zenita 11, z czymś tak sprytnym jak światłomierz nad obiektywem i ze wskazówką w górnej części, na którą trzeba było patrzeć z góry, zanim się zrobiło zdjęcie ;)
Ślinię się na widok każdego aparatu wyższej klasy, bo raczej znudziło mi się ciągłe ustawianie tego wszystkiego. W dodatku podziałka czułości filmu przeskakuje tylko na 65, 130, 250 itp, więc nie da się ustawić 100, 200, 400 itp.. Po usunięciu kulki blokującej, wszystko się luzuje, a jak już uda mi się ustawić pomiędzy, to wskaźnik światłomierza tańczy walca, tak jak chce ;) Zabawa jak sto dwa :mrgreen:

Ad ankieta

#38
Czy ta ankieta będzie w ogóle działać?

Używam głównie Nikona. F4 na przykład i waży swoje i poręczny a nade wszystko niezawodny. Do tego jeśli jest potrzeba Metz 45 z adapterkiem. F90X też mi leży ale jeśli chodzi o lampę to tylko z SB26. Za to w manualnym FM2 światłomierz... to jest dopiero precyzja, no i korpus jest nie do zdarcia. Generalnie nie jest aż tak istotne body, choć automatyki troszkę zawsze się przydaje (zwłaszcza przy reporterce). Najistotniejsze to ostre szkiełka 8) , a tu bywa tak, że nawet w droższych modelach poszczególne egzemplarze bardzo się od siebie różnią. A już te ceny!!! :mrfire: Nikon już po prostu wariuje. Od niedawna próbuję też Canona Eos30 + lampa 420EX. Body niezłe ale mam do niego tylko standard 28-90USM, a ten obiektyw niestety do rewelacji już nie należy :( Nikkory niestety są dużo lepsze od Canona, np. porównując 60-tkę AF Micro z 50-tką Micro Canona ten pierwszy wypada o niebo lepiej. Ale tu znów te ceny :evil: Natomiast pomiar światła E-TTL u Canona jest bardzo precyzyjny (choć lampa mogłaby mieć tyle funkcji co 540-tka).

#39
czesc Slaski w naszym gronie :wink: , mnie tez ta ankieta denerwuje, testowalem na wszystkie sposoby i nie umiem dopatrzyc sie bledu, sprzecik masz fajny , wlasnie dzisiaj ogldalem eosa 30 , jakl dla mnie moglby wystarczyc , pozdrawiam i zapraszam czesciej :)

#40
Cześć Incuba!
Oczywiście postaram się, choć wyjeżdżam na parę dni i będę dopiero za dwa tygodnie w domu. Tam gdzie jade nie będę miał niestety kompa i dostępu do Netu. Ale jak wrócę obiecuję, że pierwsze co zrobię to odwiedzę stronkę (mam ją przecież w ulubionych). Może w góry wezmę Canona? Nie wiem tylko jak będzie z czasem aby trochę pofocić.
Pzdr dla wszystkich uczestników forum.