#21
maco pisze:
a_n_y pisze:acha pod żadnym pozorem nie kupuj kodak academy to szajs jakich mało, paskudne ziarno zerowa rozpietość tonalna!
Bzdura, film jak film, najwyraźniej nigdy nie używałeś Rodinala.
Bardzo dobry dla początkującego, bo tolerancyjny na błędy, a ziarno nie przeszkadza.
nie zgodze się z tobą, wiele rolek tego szjsu zrobilem ja i ini w kola foto do ktorego niegdys nalezalem, robiło na tym także zaprzyjaźnione studjo &lab (fani Rodinala) i wszyscy maja jedno zdanie o tym, szajs jakich mało! powiem Ci także że rożnie się trafiło, czasem lepsze czasem gorsze niektre egzemplaze wyczuwalnie były inne, jak by z innego materiału (ocz nie z jednej parti ) i jakościo od kiepskich do tragicznych.
Ja osobiście nic niemam do zirna, ale to z academy to przesada zirno paskudnie paskudne!
acha zobacz na strone kadaka nawet nieprzyznaje sie ze cos takiego produkuje:)

#22
Ja też zrobiłem parę rolek kiedy zaczynałem swoją przygodę z samodzielnym wołaniem i też w grupie początkujących. :D
Owszem, nie jest to nowoczesny, drobnoziarnisty materiał z superwarstwami,
ale podtrzymuję opinię, że jest łatwy w obróbce, kopiowaniu i na odbitkach 20x30 wychodzi przyzwoicie.
Dlatego nie demonizowałbym, jak ktoś woła swoje pierwsze filmy i tak nie ma pojęcia jak to zrobić i do czego dążyć.
Czy użyje materiału za parę złoty, czy za kilkadziesiąt, efekt będzie podobny.

#23
Wracając do tematu Kodak Academy, to właśnie odebrałem skany z jednej testowej rolki, dokładnie Kodak Professional Academy 200.
Fotka po przeskalowaniu więc nie widać tu zbytnio ziarna, jak ktoś chce zobaczyć oryginał to mogę podesłać...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

#28
@recki pisze:Ja tym razem założyłem FOMAPAN, czeski wyrób, zobaczymy co z tego wyjdzie...
t200 w rodinalu specjal przyjemnie mi wycodzila,ale to bylo dawno temu i notatki mi sie nie zachowaly.poza tym ostatnio zrobilem 10rolek fomy100ki ktore dostalem od kogostam zacostam.przeterminowane o dwa latka,wolalem rownie przeterminowanm rodinalem i calkiem przyjemnie jak na fome.

#30
bacanski pisze:a ja mam takie pytanie czy jak wloze jeszcze film przed terminem... wypstrykam go i schowam i termin minie to traci swoje wlasiwosci tak jak nieurzywany?
zalezy na ile,ale poza zjawiskiem zadymiania wystepuje jeszcze tzw.cofanie sie obrazu.jaki film i ile chcesz go trzymac od naswietlenia do wywolania,po co i dlaczego?

#31
bo bede mial chyba dluzsza prywatna sesje... nie mam jeszcze cyfrowego lustra wiec musze jechac na analogu(musze przyznac, ze coraz bardziej mi sie ona podoba... ;) )... i chcialem kupic filmy z bliskim terminem bo beda tansze ;) nie wiem kiedy bede mial fundusze na wywolanie tego wszystkiego wiec chciaem wiedziec czy moga postac sobie kilka tygodni... w pudelkach...

#35
no ja zaczynam wiec koszty u mnie sie licza... ;) robie jeszcze wiele bledow... :/ ale mam nadzieje, ze to nie odbije sie znacznie na moim i tak juz szczuplym portfelu... :(
jak dostane kase to chyba zamowie kilka sztuk do zabawy zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

#36
To tak jak ja... :D
Dla mnie też liczy się każdy grosz, no i niestety też popełniam błędy...
Szkoda, że mam tak niewiele czasu, żeby móc podnosić swoje umiejętności...

#37
no i po zawodach juz nie ma tej ofert zostala foma za 2,99 :/ szkoda, przy wiekszym zamowieniu mozna by bylo troszke(piwo) zaoszczedzic ;)
ale moze jeszcze bedzize promocja ;)
cron