#21
to zdjecie zrdzilo we mnie konktorwersje...a wiecie dlaczego?
Bo najpierw pomyslalem o ironii plynacej z pokazanej sytuacji. Najpierw pomyslalem o tych fotografach, o ich pazernosci.

...a dopiero pozniej uzmyslowilem sobie ze przeciez ten czlowiek NIE zyje...

#22
Hmmmmm
Czy ktos czytal moze Medaliony ???
Tam jest wlasnie doskonaly opis takich sytuacji ..... moze nie konkretnie z fotoreporteramia...... ale jest o znieczulicy, ludzie ktorzy po pierwszym szoku obrazu wojny zaczynaja sie przyzwyczajac do nowej rzeczywistosci i przestaje ona ich szokowac.
Mysle ze podobna sytuacja jest na tym zdjeciu :(

Pozdrawiam

#23
Wiecie o czym ci ludzie gadaja ze soba w przerwach miedzy jednym zabitym,a drugim umierajacym? Ile kasy dostana za zdjecie.Potrafia sobie do gardel skoczyc byle byc szybszym od drugiego. To kalka wspolczesnego swiata, a ty mag jestes naiwna jak dziecko z Afryki.

#24
a ty telezoom zamkinij sie bo zaraz ty bedzisz naiwny i w przerwie miedzy postami pogadamy o twojej smierci acha i jeszcze jedno nie obrażaj znajomych z forum

#25
LUDZIE !!!!!!!!!!!!
Jak slowo daje , przestancie ........ to forum nie jest od tego ..... jesli macie ochote krytykowac to robcie to powaznie a nie na zasadzie obszczekania i tyle .......... i nie obrazajcie nikogo .

Krytyka zawsze mile widziana chamstwo nie .
Ostatnio zmieniony wt sty 06, 2004 5:36 pm przez Hicks, łącznie zmieniany 1 raz.

#27
ehh i znowu to samo
wiem że jestem naiwna ale czy jak dziecko z Afryki?... no telezoom smiała krytyka choć nie znasz wogóle osoby do której kierujesz te słowa. ale wiem,wiem Ty potrafisz tylko krytykować zresztą nie mam zamiaru wciągać się w jakieś dziwne sprzeczki ...miłej dyskusji

pozdrawiam

ps dziękuję chłopaki :)

#28
Puszczaja wam nerwy?Czy jestescie przewrazliwieni na swoim punkcie?Nikogo nie obrazilem,stwierdzam fakt.Kolega macx 15 przegina wyrazniej.Ico?

#29
telezoom pisze:Wiecie o czym ci ludzie gadaja ze soba w przerwach miedzy jednym zabitym,a drugim umierajacym? Ile kasy dostana za zdjecie.Potrafia sobie do gardel skoczyc byle byc szybszym od drugiego.
Rozumiem że telezoom jest fotoreporterem i zna to z własnego doświadczenia. Przynajmniej tak wynika ,z tego co pisze. Podejrzewam jednak ,że jego opinia jest zbierzną tego co zobaczył w telewizji [np bardzo "obiektywnej" CNN lub w równie świetnej "TRWAM" ] a tym co sam wykoncypował wychodząc z założenia że jeśli zarabia się kupę kasy to tylko to jest najważniejsze i że lwszyscy udzie są jednakowymi skurwielami. Ta dyskusja opiera się na domniemaniach i względności sądów , wygłaszanie opinii że jest tak a nie inaczej bo "ja wiem lepiej" nie ma sensu i jest nawet śmieszne, ponieważ żadna z szanownych osób wypowiadających się nigdy nie była lub nie jest fotoreporterem specjalizującym się w zdjęciach umierających afrykańskich dzieci. Chyba że się mylę? Co telezoom ?!


ps. to nie był fakt , ty poprostu obraziłeś mag ... i to właśnie jest fakt a nie przewrażliwienie , jeśli chcesz pobluzgać i poobrażać kilku ludzi to jest wiele chatów o wszystkim i o niczym ... na tym forum zawsze panowała kultura i mam nadzieję że tak pozostanie

pozdrawiam w tą mroźną i ciemną noc

#30
[

ps. to nie był fakt , ty poprostu obraziłeś mag ... i to właśnie jest fakt a nie przewrażliwienie , jeśli chcesz pobluzgać i poobrażać kilku ludzi to jest wiele chatów o wszystkim i o niczym ... na tym forum zawsze panowała kultura i mam nadzieję że tak pozostanie

pozdrawiam w tą mroźną i ciemną noc[/quote]

Zagalopowales sie troche.Czytaj uwaznie moje posty,tam nie ma bluzgow! Toche luzu i spokoju prosze.

#31
Macx15 pisze:a ty telezoom zamkinij sie bo zaraz ty bedzisz naiwny i w przerwie miedzy postami pogadamy o twojej smierci acha i jeszcze jedno nie obrażaj znajomych z forum
Wiesz co tak naprawde to telezom ma racje niekiedy jest inaczej ale w 90% tak jest

#32
mag pisze:Panowie nie ukrywam że Rev poruszył temat rzeke o którym można by dyskutować i dyskutować ...ale pomyślcie czy to że tak ciekawie sobie porozmawiamy zmieni coś? czy przez tą dyskusję nakarmi się choć jedno głodne dziecko? ...rozumie punk widzenia każdego z Was i każdy z Was ma sporo racji....ale....ludzie którzy decydują się na taki zawód wiedzą doskonale na czym polega ich praca, są do tego odpowiednio przygotowywani i sami podaczas pracy uczą się jak mają zachowac się w takich sytuacjach...Emo czy dobrze rozumuję? Rev zastanów się przez chwilkę...wykonujesz jakąś pracę < znowu nie tak jakąś > w której się realizujesz, z tego żyjesz i na koniec twoja praca zostaje nagrodzona, wyróżniona, Rev proszę nie mów mi tylko że nie zależało by Ci na nagrodzeniu Twojej pracy ..nie uwierzę ...wiem że takim aparatem jaki posiada dobry fotograf można by nakarmić małą wioskę gdzieś w Afryce jednak dzięki takim własnie ludziom wiele osób otrzymało pomoc ....jak to słusznie ktoś zauważył żyjemy w czasch w których media odgrywają ważną rolę ale jak to też słusznie zauważył Incuba robiąc takie zdjęcia trzeba włączyć znieczulice ...osobiście nie wiem czy potrafiła bym patrzeć na głoden dziecko i cykac mu zdjęcie...ale ja nie jestem fotoreporterem nie jestem nawet fotografem ....
tak jak już powiedziałam rozumiem wasz punkt widzenia ale jest to dość trudny temat i nie potrafię zająć zdecydowanego stanowiska ....ale bardzo chętnie czytam wasze opinie i argumenty jedne do mnie przemawiaja inne nie do końca ...jednak nie wiem czy kiedykolwiek dojdziemy do jakiegolokwiem kompromisu ....
pozdrawiam
Tak Mag ten zawód jak i każdy inny jet wuborem i niesie zesoba wszystkie tego konsekwencej albo to przjmujesz i realizujesz albo nie pozatym tak naprwde nie do nas należy brac odpowiedzialnośc za los każdego człowieka .

Jeżeli naprawde ktoś chce pomóc tym ludziom to niech założy firme która daje mlonowe dochody i przeznacza to na pomoc tym ludziom .Są takie osoby np Deag Wed . .Zadaj sobie pytanie czy zrobiłbyś tak ? W końcu to i tak sprawa wewnetrzna każdego z nas

#33
rozmowa niepotrzebnie skrecila...

ktos chyba przesadnie okreslil osoby pracujace daleko jako takich bez sumienia, bez uczuc, zasad moralnych itd.... oczywiscie zgadzam sie ze jedna z przyczyn tego ze sa samo MOZE byc to jakimi sa ludzmi. jednak bardziej charakter ich pracy skazuje ich na samotnosc. ale mniejsza z tym....
wydaje mi sie ze to co mysli sobie fotograf widzac w wizjerze jest bardzo wzgledne.
slawa,kasa? oczywisvcie... no bo skoro marnuje sobie zycie, siedze w rowie a nad glowa smigaja kule, ogladam smierc i przerazenie, glodne dzieci.... to chce na tym zarobic...pomeczyc sie kilka lat i potem zyc w dostatku. to samo ma sie do rozglosu i bycia slwanym... to sa profity kotre niejednokrotnie pchaja tam ludzi.
najleiej znieczulic sie jak tylko mozna i robic swoje. ot co..jeden fottograf swiata nie zmieni..co z tego ze moglby za sprzet nakarmic wioske... to tylko jedna wioska. z tysiecy.
i dlaczego nie imeli by istniec fotografowie ktorzy robia to dla czegos bardziej wznioslego - tacy ktorzy chca pokazac swiatu jak jest, chwycic ich z serce ... to z pewnoscia jednostki ale ich nie elimminujmy.
osobiscie nie podjalbym sie tego..nie umialbym... ale... tak jak powiedizalem..wszystko jest wzgledne..co jesli ktorys z was musialby to zrobic,,, czas zmieni czlowieka, nie do poznania... oby odwracalnie.... kwestia jest tylko czas w ktorym nauczycie sie sopgoladac na to obojetnie.

#34
ja uważam, że niestety, ale trzeba poprostu robić swoje...
czy to będzie fotoreporter robiący zdjęcia umierającemu człowiekowi, czy też kontroler biletów (zwany potocznie kanarem) łapiący pasażerów jadących bez biletu...
każdy ma jakąś pracę i stara się wykonać ją jak najlepiej, niestety nieraz ma później wyżuty sumienia, ale z czasem się znieczula albo zmienia zawód....

#35
Pewien bardzo znany fotoreporter - nazwiska nie pamiętam - chciał zrobić fote wietnamczykowi skazanemu na rozstrzelanie. Za kilka fajek wpuścili go do celi ale stwierdził "kiepskie światło" i poprosił by rozwalili go na ulicy. Tam wszystko ładnie ustawił i zrobił "pstryk" gdy tamtemu rozwalało czaszkę. podobno ta fotka tak wstrząsnęła opinią publiczną i kongresem, że przyczyniła się do przyspieszenia decyzji o wycofaniu wojsk z wietnamu. ciekawe czy jak ustawiał tą scenke to wpierdzielał snickersa...

Masakry i pogromy były i będą. Fotoreporter jest tam po to aby ludzie poznali prawdę, a nie żeby bawić się w miłosiernego samarytanina.

Należy zawsze pytać o zgodę na zrobienie fotki? hehehehehe.... dobre, naprawdę...:)))

#36
no i koło sie zamyka. Tka jak mówiłem jesteś tam nie w twojej mocy zmieniać to co sie dzieje ,rejestrujesz ludzie dzieki temu maja szanse ujrzec sytuacje , rzeczy jekie sie dzieja i często to powoduje zmiany. Wiecie co zeszłym roku byliśmy na materiale u kobiety która mieszkała w naprawde tragicznych wrunkach znajde zdje3cia to wam wpuszcze zobaczycie .byłem na tym materiałe z młodym dziennikarzezm laska pierwszy dzień pracy . Dzien wcześniej umawialiśmy sie wchodzimy roazmawiamy wszystko ok pani opowaida swoja historie ze chca ja wywalic ( rudera stoi w srodku miasta na rtynku) a to jej własność a ona jest chora . NA to młoda to ja zadzwonie po lekarza i dzwoni .Ja zaprwoadze pani oni pani pomogą. Patrze a baba bierze siekiere i mówi jesteście z psychiatryka a nie z gazety zarąbie was . zbladłem mówie jak rzuci i rafii to pozamiatane . ledwo z tamtąd wyszliśmy cąło kobitka była ...no sami wiecie . A to ni żadna ekstrema po prostu zdarzenie . tyo jednak nauczyło mnie .Jestem na miejscu fotogrfauje najlepiej jak potrafie i jedyny sposób w jaki moge pomóc to to aby zobaczło ta sytaucje jak jak najewiecej ludiz . Czesto to pomaga czasem nie . Ja jestem i rejestruje .....

#37
Fakt dokumentacja zbrodni jest niezbędna aby ukarać winnych i trudno pytać mordowanych o zgodę. Ale robienie zdjęcia bez pytania żebrzącemu pod kościołem to po prostu bezczelność. Trzeba by się też zastanowić czy te zdjęcia z masakr nie powinny raczej trafiać do instytucji zajmujących się zbrodniami. Myślę ,że sprzedawanie takich zdjęć brukowcom które robią z nich sensację na całą stronę jest mocno wątpliwe moralnie. Nie bądźmy naiwni i nie liczmy na selekcję w redakcji. Przecież wiadomo ,że drukuje się to co się najlepiej sprzedaje. Zastanówmy się czy któryś z reporterów czuł by się dobrze gdyby zobaczył na pierwszej stronie gazety egzekucję kogoś ze swojej rodziny ? Myślę ,że dokumentacja tak ale sprzedawanie tego materiału komukolwiek to tylko pogoń za kasą.

#38
Maciek Wikłacz pisze:
Masakry i pogromy były i będą. Fotoreporter jest tam po to aby ludzie poznali prawdę, a nie żeby bawić się w miłosiernego samarytanina.
Istnieje jakiś podział ról na tym świecie...
I niech tak pozostanie, gdyby nie takie zdjęcia, to znaczna część z 4mld Ziemian nie wiedziałaby nawet gdzie jest np. Afryka.
Samarytanin pomaga a fotoreporter fotografuje, a kto np. naprawia buty - stomatolog?

Ech...



Pzdr
cron