papier

#1
zawsze stosowałem papier ilforda multigrade rc xpress, nie jestem jednak zadowolony do konca z jego barwy. dla mnie jest zdecydowanie za zimny. czasem przechodzi wrecz w sine odcienie. potrzebuje papieru o cieplejszej barwie, ewentualnie jakiegos sposobu zmiany barwy na tym papierze ktory mi jeszcze został

#2
sprobuj papieru AGFY multigrade satynowego daje przepiekne cieple czerniue w polaczeniu z wywolywaczem metolowym choc mozna tez uzywac Agfowskiego warm tone ..

Co do papieru ilforda ,.aby uzyskac z niego ciepole czernie (ale chodzi tu o odcien to nie bedzeie sepia :)). polecam chemie tetelnala wywyolywacz nazywa sie bodajrze edukobrom ..... to musiasz sprawdzic na stronie tetenala bo mieli jeszcze jedan wywolywacz do barytu ktory dawal przepiekne cioeple czernie ze szaczególami w cieniach i delikatne wypelknione swiatla .... ewentualnie pozoastaje złozyc samemu wywolywacz metolowy daje delikatne cieple czernie

#4
jest tego pelno AGFA multicontrast MCP multicontrast premium wielogradacyjny polietylen

MCC Multicontrast classic to jest baryt ......

#6
mumin pisze:jesli chodzi o tetenal ekubrom to daje on raczej odcień neutralny -niebieski. znalazlem za to cos takiego.
http://fotonegatyw.com.pl/sklep,1540,26 ... 582,0.html
pozostaj pytanie czego tak naprawde chcesz? delikatny odcien w minimalnie cieplych naturalnych czerniach czy zdecydowanie cieple kolory . ja mowie o tych efektach jakie mialem .i tyle . drugie pytanie co to znaczy dla ciebie cieply .?

#7
Jak chcesz plastyk, to bierz ilforda de luxa - daje zdecydowanie ladniejsze czernie niz rc. Agfa tez byla bardzo dobra, tyle ze teraz strasznie ciezko jest ja dostac.

Zastanow sie nad barytem.

#9
Wiem, ze jest, ale uwierz mi, ze widac roznice. Mysle, ze warto dolozyc kase i kupic de luxa, jesli chcesz zostac przy plastyku.

Przypomnialo mi sie jeszcze jedno - bardzo fajnym papierem jest foma velvet, matowa. I tansza od Ilforda bedzie.

#10
wiecie c oprzeczytalem soibie ten wątek z odstepem paru dni .i .zastanwiam sie o czy mtu wogule jest mowa o czym rozmawiamy ?.......... ludzie papiery takie nie inne bo tamte do kitu wywolywacztaki bo tylko ten daje taki odcien .... z takiej firmy ........ A ja teraz patrze na to i zwykly papier taki jaki masz do tego zestwiany czysty prosty wywolywacz metolowy lamany atomalem , albo hydrochinonem ewentualnie amidolem i masz taki odcien jakiego pragniesz .proste i . czyste bez naklejek marktingowych ....... Sam sie lapie ze w nawet najprostrzych sprawach mamy na oczach klapy marketingoqwe ........... lub to co propste stalo sie za trudne .........

P.s Amigowiec moze cos powiedziec na temat odbitek z podobno g....go Academy...

#11
to policz ile wydajesz na firmowe specyfiki wyjdzie na jedno :twisted: zreszta to i tak bez znaczzenia juz moment będa wszyscy zatanawiac sie jakiego tuszu i jakich drukarek uzywac zeby byl taki a nie inny efekt .............. e spadam ......... czas pojeździć w nocy po lotnisku ...............

#12
Emo pisze: czysty prosty wywolywacz metolowy lamany atomalem , albo hydrochinonem ewentualnie amidolem i masz taki odcien jakiego pragnies
ja zaopatruje sie w chemie w sklepach foto. jesli czegos nie wiem, potrzebuje to ide, pytam, ewentualnie kupuje. ty rzucasz zakleciami hokus pokus atonal amidol i gotowe. uwazasz, ze udam sie teraz nie do fotolabu tylko do kuchni alchemika..

#13
hmm ja nic nie uważam szcerze mówiac mnie to nie obchodzi co z tym zrobisz ............ Ale zastanawia mnie jwedna rzecz jak chcesz miec kontrole nad calym procesem kiedy nie wiesz co siedzi w kwachach ..... nie mjac pojecia co jak dziala nie mozesz miec tak naprawde 100% wpływu na efekt ........... A jezeli chceswz isc do laba to cala ta dyskusja wydaje sie bezprzedmiotowa bo tam i tak zrobia tak jak oni zechca ...... lub sprzedadza ci to co maja a nie to co ty chcesz ................. choc ja wiem ze to tak jest tylko w miom przypadku tyo mi sie przytrafiai ... nigdzie inedziej takei sytuacje miejsca nie maja ... :)

#14
pewnie nigdy nie bede mial 100% wplywu na efekt, bo nie znam sie na chemii wogle. malo mnie tak naprawde interesuje sklad produktow sprzedawanych przez producentow, zarowno jesli chodzi o proszek do prania jak i chemie fotograficzna. i w jednym i drugim przypadku chce byc zadowolony z efektow. i to zarowno jesli chodzi o kolor jak i biel. ewentualnie czern i biel

#15
ok, teraz juz konkretniej. a wiec czego potrzebuje jeszcze do tego metolu, zeby moc poeksperymentowac z odcieniem odbitki? wystarczy metol i jeszcze jeden skladnik + woda, czy potrzebuje jeszcze czegos?

#16
Pamietaj tylko, zeby zmieniac tylko jeden element, bo w przeciwnym przypadku sie pogubisz. Kup inny papier i uzyj tego samego wywolywacza. Jesli efekty nie beda Cie satysfakcjonowac, to wtedy kombinuj dalej. W innym przypadku nie bedziesz wiedzal, co dane zmiany wywolalo.

A do skladania chemii trzeba troche doswiadczenia i zaparcia. Ja osobiscie wole gotowe preparaty - jest na tyle duzy wybor, ze zawsze znajdziesz takie zestawienie (wywolywacz i papier), ktore najbardziej Cie bedzie satysfakcjonowac. Tylko trzeba troche czasu i duuuzo prob.

#20
zezowaty pinhol pisze: tym sposobem myślenia spokojnie można dojść do wniosku, że najlepiej to oddać do labu...

Bleeeeeeeeeeeeeeeeeeee...Brzydal