jak długo...

#1
witam

jakis czas temu (okolo 4 tygodni) rozrobilem z proszku wywolywacz negatywowy -W 14 Fenal..i nawał spraw sprawił ze wciaz z niego nie skozystalem..czy po takim czasie jest on nadal dobry??moge z niego kożystac? dodam ze przechowuje go w ciemnej butelce i z dala od slonca..warunki piwniczne :)
:oops: jest to roztwór na 1l..czyli chcąc wywolac jedną klisze taki roztwor wlewam do koreksu i pozniej go juz nie używam??czy jeszcze ten 1l rozcięńczam?? jeśli tak to jakie proporcje? :oops: [/quote]

#4
no w14 a w17 to jest roznica :)
wiec jesli idzie o hydrofen to jest on stosunkowo trwały, tymbardziej jesli go nie uzywałes a tylko rozrobiłes... sposob dozowania (czyli: jak? co? i ile?) znajdziesz na opakowaniu...

osobiscie uzywałem go dawno temu do wołania forsownego w rozcienczeniu 1:1 bo to dosc kontrastowa chemia...

#5
zezowaty pinhol pisze:wyrównawczy...
może za długo wołałeś?
generalnie wybredny nie jestem, dawno temu opracowałem sobie metode, robienia (własnie na hydrofenie 1:1 bo byl tani i był :) z fomy T200 opcji 800/1600, i niczego innego nie uzywałem...
lekko podniesiona temperatura tak max 24st. i +/- poł godzinki moczenia z ortodoksyjnym kreceniem "a jak se przypomnę"...

swiezo naswietlone negatywy dla mnie było lux :)

POZDRAWIAM