Ilford PAN400 w d76

#1
Witajcie. Mam pewien problem: poraz pierwszy będę wywoływał samodzielnie ręcznie film i nie mogę znaleźć informacjina temat strony technicznej tego zabiegu. Kupiłem wywoływacz kodak d-76 (chłop w sklepie zapewniał mnie że mogę w nim wywołac ilforda) no i tak jak w temacie - film to pan400. Problem polega na tym że nie mogę znaleźć nigdzie czasów wywoływania i proporcji składników. Na stronie producenta obu firm nie ma informacji na ten temat. Próbowałem w googlach tez nic nie znalazłem. Może jest to po prostu niemożliwe? Prosze Was o pomoc, jezeli kiedykowliek wywoływaliście ilforda w d76 to podsuńcie mi informacje techniczne potrzebne do tego procesu :) gdzieś w necie przeczytałem ze d76 ma niemal identyczne właściwości i parametry jak ilford id-11 może to jest jakaś wskazówka? Strasznie się napaliłem na ręczne wywoływanie, nie chcę już odnosić filmów do labu - poraz zdobywać doświadczenie w tradycyjnych technikach :)
Z góry dizęki za pomoc. :)
Michał

#3
no własnie: opakowania już nie ma.
dzięki za pomoc.
jeśli ktoś mógłby jeszcze coś na ten temat powiedzieć to byłbym wdzięczny

#6
dzięki za pomoc chłopaki :) rąbnąłem się w temacie bo okazało się ze włożyłem do aparatu ostatnio hp5 i ze to właśnie go a nie pan400 będę wołał, ale czas już znalazłem na innej stronce :)
dzieki za link przyda się
no i pozdrawiam