Archiwizacja negatywow.

#1
Heja, zastanawiam sie gdzie mozna dostac taki rulon folii na negatywy jakiego uzywaja w fotolabach, nie macie moze namiarow na miejsce gdzie mozna cos takiego dostac? Zapytalem googla ale zwraca tylko arkusze hamy, a wydaje mi sie ze taka szpula moze wyjsc zdecydowanie taniej.
Pozdrawiam
Marcin

#2
Koszulki pergaminowe hamy są po 50 gr za sztukę,
a mają tę zaletę, że można je włożyć do segregatora i się nie rozsypią.
Są też wykonane z materiału oddychającego, a nie z folii.


Folia w 300m roli jest dziesięć razy tańsza, ale osobiście nie szedłbym na taką oszczędność.

#4
najwygodniej jest kupic te koszulki do segregatorow... ale te pergaminowe... ;)

sam za jakis czas musze sie w nie zaopatrzyc... ale dobrxze, ze sa w sklepie...

#8
Z tym oddychaniem w pergaminowej koszulce to trochę jest tak, że przynajmniej wiesz czym te negatywy oddychają. To raz, a dwa folia jest barierą dla wilgoci, ale niestety w obie strony.

doedytowane:

Słuchajcie, a są przeciwskazania do trzymania negatywów w szufladzie mebla z płyt wiórowych i pilśniowej ?? Coś gdzieś obiło mi się o oczy w sieci...

#10
Taki skrót myślowy. Miałem na myśli negatywy w koszulkach pergaminowych w segregatorze "Piłka w Grze" z Rzeczpospolitej, włożonego do szuflady komody zrobionej z płyt wiórowych i pilśniowej. Chodzi mi, pisząc ściślej, o ewentualnie agresywny dla filmów skład chemiczny owych płyt, na takiej zasadzie jak odbitki umieszcza się na kartonie bezkwasowym uff... :wink: