chemia labowa

#1
czy ja dobrze kombinuję? nabyłem chemię do labu za przysłowiową złotówkę, proces CP-43, ale brak startera wywoływacza. roztwór roboczy przygotowuje się z 500cm3 regeneratora, 90cm3 startera i wody do litra. dawka regeneratora wynosi 73cm3/m2, czyli rzeczone 500cm3 to dawka na niecałe 7m2. czy teraz, jeśli zamiast startera przygotuję roztwór roboczy z samego regeneratora i wywołam w nim te niecałe 7m2 to nie będzie to samo? teoretycznie tak, chyba że coś pominąłem.
zakładamy oczywiście pierwsze primo, że posiadam trochę papieru nie nadającego się do niczego z powodu znacznego zadymienia ulubioną barwą homoseksualistów, drugie primo to szukałem startera ale nigdzie nie posiadają.

#3
hmm jest jesscze inne wyjscie zrobic stezenie do regenaracji znalezc kogos kto ma urzadzenie z takim samym procesem wziasc od niego zrzuty wywolywacza ale musi byc czysty nie wymieszany z odbielaczem i on zastapi ci starter ...... nie jest to moze najelegantsza metoda jednak tak to dziala w maszynach zuzyta chemia schodzi nowa sie dolewa do zuzyta wymieszaj z nową i nie potrzeba startera ....

#5
ja zapytam ojca pamietam ze kiedy mielismy laba byl jeszcze jeden patent ktory stosowalismy jak zabraklo startera ... zapytam i odpisze ...

#9
CP 43 fuji , RA4 kodak i AP 94 agfy to ten sam proces ..... mozesz spokojnie mieszac sobie papier chemia ja kiedy robilem powiekszenia 30-x40 i wiekszewywolywalem agfe profesionall w chemi tetenala efekt na koncowy byl swietny troszke inny niz w AP94 ..... juz wiem dokladnie o co pytac dzisiaj postaram sie odpowiedziec ... czesc

#10
i jak, udało Ci się czegoś dowiedzieć?
Emo pisze:CP 43 fuji , RA4 kodak i AP 94 agfy to ten sam proces ..... mozesz spokojnie mieszac
masz na myśli mieszanie chemia-papier, czy mieszanie chemii? to że papier do ra4 można wołać w chemii cp43 to wiem, ale czy do wywojki cp43 można użyć startera ra4?

#11
Co do startera ,teoretycznie moglo by to byc mozliwe praktycznie nie probowalem ,jednak jezeli masz starter do RA4 po prostu zsprobuj na powiedzmy 1 litrze chemi i zobaczysz .... moim zdanie mpowinno zadzialac aczkolwiek wszystko zalezy od proporcji dawki

#12
ok, dzięki za info. poszukałem tu i tam, przejrzałem trochę opisów producentów, m, in. Twoich wskazówek i mocno mnie się rozjaśniło. na deser nabyłem sobie książkę, póki co jeszcze nie doszła.