#3
a faktycznie jest jednym z najgorszych ? hm nie wiem, wolam od niedawna i bylem z niego zadowolony, a moze to wina tego ze nie mialem porownania nigdy z innymi, do tej pory wolalem w nim tylko fome 400 w blonach. co wiec polecalibyscie do tri-x'a albo ilforda pan 400?

#6
do trixa rodinal, d76 albo xtol - w tych robię ale d76 i xtol tylko do forsowanych
ilford w rodinalu mi nie pasuje, robię w d76/id11, perceptol i xtol...

polecam ci xtol - mi podobają się z niego wszystkie filmy jakie robię...tanio wychodzi i bardzo trwały jest...

#8
a mi się bardzo podoba - zwłaszcza w 1+25 lub 1+50...jest bardzo ostry z ładnym, wyraźnym ziarnem i rozpiętość tonalna jest duża. kontrast też w sam raz...

#9
banan2, a czasy bierzesz standardowe (ulotka, digitaltruth) czy masz jakieś własne przepisy?
Pytam bo tak trochę eksperymentuje z tym zestawieniem i na razie nie mogę utrafić w jakieś satysfakcjonujące efekty.
A że ta kombinacja może "zagrać" wiem bo podziwiam prace Ralpha Gibsona (http://www.ralphgibson.com/gallery/).

pozdrawiam

#11
mechon pisze:banan2, a czasy bierzesz standardowe (ulotka, digitaltruth) czy masz jakieś własne przepisy?
od pewnego czasu poświęcam pół rolki i ustalam czułość wg przepisu W. Tkaczyńskiego.
w czasach zalecanych przez agfe wychodzi iso 500-640 co się pokrywa z "moim" badaniem...

#13
nie - w pdf-ie agfy jest tabelka w której jest podane jaką czułość ma dany film wywoływany przez dany czas w danym stężeniu...i trixy mają 500 (o ile dobrze pamiętam) i to się pokrywa z "moim" testem...

#15
bo dział obrazowania Agfy się...umarł...i sam również nie mogę go namierzyć - usunęli chyba...może znajdę w którymś ze swoich komputerów, ale małe szanse...
mogę też podać dane dla filmów które Ciebie interesują...

#18
jeszcze jedno - to kwestia gustu, ale większość ludzi nie robi HP5+ w rodinalu bo wychodzi nieciekawie...mi też się nie podoba...trix jest o niebo lepszy...

#19
Dziękuję za czasy.
Jeśli chodzi o HP5+ to w Rodinalu wołałem na razie tylko film 120 (nie wiem czy format ma znaczenie) i wyniki mnie osobiście satysfakcjonują. Można je zobaczyć TUTAJ (3 kolejne zdjęcia).

pozdrwiam

#20
A i jeszcze dwie sprawy :lol:
Pierwsza to czy masz jakieś szczególne zalecenia odnośnie mieszania tego TriX'a ?
A druga to czy możesz wrzucić jakieś przykładowe fotki - najbardziej bym lubił tą kombinację TriX + Rodinal 1+50. Chyba dlatego, że te 7 min dla 1+25 to dla mnie krótki czas i łatwo o błąd. :D

pozdrawiam