Rollei R3

#1
Minęło już troche czasu od wprowadzenia czarno-białych materiałów Rollei R3. Mam nadzieję, że część z Was już wypróbowała ten nowy materiał i będzie mogła się podzielić spostrzeżeniami na jego temat.

Myślę, że żeby to miało sens od razu piszcie jak naświetlaliście i w czym był wywoływany (czy oryginalna chemia Rollei - to mnie interesuje szczególnie, czy może coś innego). Czy rzeczywiście podłoże PET jest idealnie przezroczyste? Jak z rozpiętością tonalną, ziarnem i szczegółami w światłach i cieniach...

#3
:) kupiłem se rolke testowa i czeka... fama głosi ze bez sensu wołac to w chemi niededykowanej bo wyjdzie z tego ot dobry materiał, a nie bardzo dobry :)

reasumujac czekam az ktos kupi chemie :)

#8
r3 naswietlany na 400 jest ladny w rozwodnionym xtolu, ladne ma tony, ziarna na 13x18 prawie nie widac.

r3 w r3 hispeed na 3200 - imho koszmar - ile nie beltalem wychodzi praktycznie przezroczysta rolka ;) przerysowywuje, ale wiadomo o co chodzi...

#13
Cygnus pisze:W Krakowie można je normalnie dostać.
Tu jest dystrybutor. :P
o! a mozna jakis namiar? moze mozna kupic wysylkowo? albo choc jakis sklep "fizyczny" - znajomi z K by kupili...

pzdr

#16
Aaa, tobie chodziło o r3, nie wiem dlaczego pomyślałem o maco.
Ja spotkałem się z opinią, że r3, to nowa wersja Cube400.
Nie wiem gdzie w wawie można to dostać, ale przynajmniej trzy sklepy internetowe mają go w swojej ofercie.

#17
Cygnus pisze:Aaa, tobie chodziło o r3, nie wiem dlaczego pomyślałem o maco.
nie, nie o R3. R3 jest starsze, rollei wypuscil kilka nowszych filmow (znaczy wypuscil... no ma w ofercie, rollei filmow nie produkuje, maco zreszta tez), wymienilem nazwy w tym pierwotnym poscie z pytaniem... one sa dosc nowe i chyba wlasnie w PL nieosiagalne :(

#19
z tego co pamietam to Efke i Tura. Mozliwe, ze kiedys tez costam rebrandowali z Agfy. Maco (o Rolleiu juz litosciwie nie wspominajac) po prostu nie posiada fabryki filmow :>

#20
rami pisze:a probowal ktos te inne rolleie? ortho? retro? pan25? IR?
A są inne Rolleie ?
Ja nie mogę się doszukać.
Jak masz info z pierwszej ręki, to się podziel. :)