#4
Nie zbaczamy z tematu.

Tkaczyński pisał, że po odciśnięciu wody kładzie swoje baryty na podłodze w najchłodniejszej części ciemni
i na następny dzień ma suche i proste.

#5
Tkaczyński pisał, że po odciśnięciu wody kładzie swoje baryty na podłodze w najchłodniejszej części ciemni
i na następny dzień ma suche i proste.
jasne... pod wrunkiem ze sa to pocztowki 10x15 na grubym papierze, wszytsko ciensze swija sie az miło :)

#7
jak jest ok 15 stopni to sie nie bedzie zwijac tylko sie lekko odegnie. tak jak mowi Bono jest najlepiej, tez tak robie, tasma malarska na okolo obkleic i nawet kolo kaloryfera postawic mozna :)
ja tam suszarki nigdy nie mialem a ze skrecaniem nie mam problemu...

#9
ja susze na suszarce, takiej do prania. jak tylko odciekna z wody, klade je obrazem w strone tych szczebelkow i sobie schna. suszylem 5x7, 8x10 i 11x14 cali w temperaturze okolo 24 stopni celsjusza. to najlepszy i najmniej klopotliwy sposob z tych, ktore wyprobowalem.
jak juz sa prawie wysuszone to mozna 'doprasowac' przyciskajac kilkoma ksiazkami. tego juz jednak nie robie, bo nie ma potrzeby.

#10
p1ot3 pisze:ja susze na suszarce, takiej do prania. jak tylko odciekna z wody, klade je obrazem w strone tych szczebelkow i sobie schna
owszem,ja tak robie z rc i jak mi sie nie spieszy z barytami,tyle ze obrazem w gore.

#12
odnowie ten topic troszq, biore sie za wieksze formaty barytu i wypadaloby suszyc "profesjonalnie" na szybie, tylko słyszałem ze na cienkim szkle (np od antyramy) sa takie cisnienia ze szyba pęka, czy to prawda?

#13
Tak, potrafi peknac. Baryt powoduje calkiem duze naprezenia wbrew pozorom. Trzeba isc do szklarza, wymyslic jakis madry wymiar i zamowic oszlifowana szybe o grubosci co najmniej 4mm. Tyle, ze jedna Ci chyba nie wystarczy. Aha, jeszcze jedno - nie kupujcie zadnych tam specjalnych tasm. Trzeba isc do plastyka i po prosic o TASME INTROLIGATORSKA. Jest mega tania i swietnie sie sprawdza.

#14
do szklarza mowisz, ehh taka szyba to chyba droga =p
a co z przyklejeniem na szybe od okna? w ramie chyba nie peknie, ale zapewne jakies inne wady wystepują? tak czy inaczej wielkie dzieki ;-)

#15
Cena nie powali Cie z nog - ja ostatnio za szybe grubosci 3mm o wymiarach 28x35 z oszlifowaniem zaplacilem 14 zl..... Okna tez mozna wykorzystac, tylko nie wiem, czy bedzie Ci sie chcialo je tyle razy myc.

#16
ryciek pisze:Tak, potrafi peknac. Baryt powoduje calkiem duze naprezenia wbrew pozorom. Trzeba isc do szklarza, wymyslic jakis madry wymiar i zamowic oszlifowana szybe o grubosci co najmniej 4mm. Tyle, ze jedna Ci chyba nie wystarczy.
albo idz do jakiejs spoldzielni mieszkaniowej,lub firmy montujacej okna pcv,maja skrzydel okiennych pod dostatkiem,z checia oddadza.
Perek pisze:a co z przyklejeniem na szybe od okna?
odpada.moze Ci dlugo nie wyschnac.od strony mieszkania masz wyzsza temperature,a od zewnatrznizsza,wiec zgodnie z prawami fizyki,od wewnatrz bedzie sie para skraplala.