Proszę o radę

#1
Witam serdecznie
Proszę o poradę szanownych fotografów....

Mam sporo filmów nigdy nie otwieranych Kodaka Professional T-max 400 B&W...leżały w szufladzie a nie w lodówce przez dwa lata..ich ważność jest do września 2006...czy warto ich używać?..zdjecia bede robił w klasztorze w dzień ale uzyję tez sztucznego światła jeśli bedzie zbyt ciemno..to ma być taki reportaż z życia zakonnika...

..czy filmów o tej czułości mozna uzywać w dzien?

..czy znacie jakis dobry lab w krakowie do wywołania negatywów tych filmow bo koreks mi sie zapsuł :(

..jaki papier uzyc najlepiej do odbitek..mam Ilford Multigrade IV i Kodak Prof. Polymax ale mają 3 lata

Duzo tych pytan..ale miałem b.długą przerwę w fotografii a teraz chcę sie dostac na operatorke...bardzo bardzo prosze o pomoc
dzięki serdeczne
mikołaj

#2
Mikołaj pisze:Mam sporo filmów nigdy nie otwieranych Kodaka Professional T-max 400 B&W...leżały w szufladzie a nie w lodówce przez dwa lata..ich ważność jest do września 2006...czy warto ich używać?.
jak najbardziej warto
Mikołaj pisze:..czy filmów o tej czułości mozna uzywać w dzien?
nie ma zadnych przeciwwskazan
Mikołaj pisze:..czy znacie jakis dobry lab w krakowie do wywołania negatywów tych filmow bo koreks mi sie zapsuł :(
troche za dobry film aby ryzykowac wywolanie w labie.lepiej samemu,i w t-max'ie.
Mikołaj pisze:..jaki papier uzyc najlepiej do odbitek..mam Ilford Multigrade IV i Kodak Prof. Polymax ale mają 3 lata
sprobuj i na tym i na tym,zobaczysz jaki efekt Ci odpowiada.polymax bedzie mial troche zimniejszy odcien.po 3ch latach powinny jeszcze byc ok.

#3
do reportarzu... unikał bym sztucznego swiatła jak ognia, t-maxa mozesz sobie calkiem fajnie forsowac do 1600 na luzie opcjonalnie nawet dp 3200, ale zaden lab ci tego porzadnie nie wywoła :(

jak zamierzasz troche tego materiału wytrzaskac to kup se lepiej kroks tanka za 20 zeta, porzadna/dedykowaną chemie i do roboty, ewentualnie dogadaj sie z cygnusem ;)