jakie odczynniki do koloru

#1
mam możliwość skorzystania z kompletnej ciemni znajomego. chcę wywoływać negatywy kolorowe (c41 np. konica vx200- wiem wiem...dziadostwo), jaką chemię trzeba kupić, gdzie w Warszawie i ile to kosztuje...pozatym jakieś wskazówki dotyczące samego przebiegu procesu.(na zasadzie włożyć do koreksu.....-......--... wyjąć z koreksu, znajomy mi w tym pomoże ale na kolorze się chłopak nie zna...) z góry dzięki za pomoc.mile widziane wskazówki dotyczące czasu, ilości, trików etc. zasadniczo zdjęcia bez żadnych efektów mają być,lecz tanio i solidnie(nie chcę przepłacać w rossmannie:) acha....i jakiś papier(9x13) do tego...koniec moich królewskich życzeń...

#2
Wywołanie samego negatywu jest nieopłacalne w warunkach domowych, co innego przy slajdach ale tu też musisz przyjąć że trzeba wołać po minimum kilkanaście rolek na raz (jednego dnia).
Jeśli chcesz to robić dla przyjemności to wybierz chemie Tetenala (3 kąpielową)
Pamiętaj o stabilizacji temperatury i bezwzględnej czystości koreksu i butelek

#3
masz dwie mozliwosci sa specjalne zestawy tetenala do C 41 jeden tetenal kit amatorski mozna obrabiac w obniżonej temperaturze to kpmpletw proszku na chyba 5 filmow (nigdy go nie uzywalem paradoksalnie dla mnie byl to za duzy koszt :)_.) i Tetenal C41 press tzw rapid dwu kapielowy bardzoszybki proces calosc trwa okolo 10-12 minut od zamocznie filmu do wysuszenia jezeli masz szybka profi suszarke .ta chemia jest rewelacyjna jezeli chodzi o forsowanie negaywów daje najlepszy efekt ze wszystkich rodzajow chemi C41 jaka uzywalem ......bardzo tolerancyjna na drobne skoki tempratury ....to tyle jak beda jakies pytania to pisz ...

#4
adamkaktus pisze:acha....i jakiś papier(9x13) do tego
tylko wgladowki bedziesz robil :D
ograniczajac sie do takiego formatu to chyba nie warto sie babrac samemu,podobnie jak przy wolaniu negatywu,ja mam w labie za 3zl