#2
jak tylko w jpg, to rozumiem że w jpg prosto z aparatu.

Można przekonwertować do jakiegoś bezstratnego formatu np png, ale równie dobrze można to zrobić później, a jpg prosto z aparatu będzie najmniejsze i najwięcej się na płycie zmieści.

#4
Inaczej:

trzymaj jpg prosto z aparatu nie konwertuj ich nijak do niczego.

Będzie trzeba obrobić to sobie te jpg otworzysz, obrobisz, a potem zapiszesz jako np png.

Elementu "zapisz jako jpg" nie stosuj nigdy (bo jest zbędny).

Na płycie nie opłaca trzymać się rozkoowanych zdjęć bo są większe a jakość mają co najwyżej nielepszą od zdjęć w JPG.

#5
Teraz to nie rozumie. Jak będę przerabiał je w jpg to jakość się pogorszy.....po obróbce zapisać w png to musztarda po obiedzie?
Zawsze myślałem że obróbka fotografii tylko nie wpływa na jakość jak będzie się to robiło w png czy tif itp...?

#6
jacekp pisze:Teraz to nie rozumie. Jak będę przerabiał je w jpg to jakość się pogorszy.....po obróbce zapisać w png to musztarda po obiedzie?
Zawsze myślałem że obróbka fotografii tylko nie wpływa na jakość jak będzie się to robiło w png czy tif itp...?
Hm, jak chcesz najpierw zapisać jako PNG, a potem obrabiać? ok.

Ale to dokładnie to samo co jakbyś otworzył te jpg, obrobił i po wszystkim zapiasł jako PNG.

#8
jacekp pisze:Czyli jeżeli aparat od razu zapisuje w jpg. to po zawodach. Co by nie robić i tak będzie utrata jakości?
Tak jest. Ale nie ma co przesadzac - na ogol jest niezle. Problem pojawia sie dopiero jak bierzemy JPG, cos z nim robimy i znowu zapisujemy jako JPG (i tak jeszcze pare razy). Wtedy, na ogol, widac bardziej zdecydowanie.

#10
Twój aparat może obsługiwać RAWY! wystarczy na kartę SD wgrać alternatywne oprogramowanie. Poszukaj informacji o CHDK (Canon Hack Development Kit) w sieci. Ja w swoim Canonie S5 IS też nie miałem ale dzięki temu oprogramowaniu to mam.

#11
Zrobiłem to. Trwało troszkę. Mam ten program otwieram go, lecz nie wiem jak go używać... Włącza się go poprzez przycisk podglądu. Wówczas niestety migawka nie działa. Działa natomiast migawka przy normalnym włączeniu ale za to nie działają te opcje.... kołomyjka...
cron