Jaka drukarka?

#1
Zastanawiam sie nad kupnem drukarki:
1) CANON PIXMA IP4200 LUB 5200 lub
2) HP8050 lub HP5940
Chcialbym drukowac nimi zdjecia...Bardzo prosze o rady ktora z drukarek jest lepsza i czy to dobre drukarki do zdjec?

#2
Nie napisałeś o jakie dokładnie wydruki chodzi. Generalnie drukarki które wypisałeś to w przypadku canona 4-atramentowe szybkie drukarki uniwersalne, w przypadku HP dwa modele z serii photosmart, wolniejsze ,ąle i tak szybkie, majace możliwość użycia wkładu foto zamiast zwykłego czarnego.Do zdjęć nadaje się więc bardziej hP ale zwróć uwagę, że kartridże zawierają bardzo małe ilości poszczególnych kolorów, wkład foto dostępny jest tylko jako oryginał, do zwykłych kolorów (C,M,Y) zamienników prawie nie ma i co chwilę będziesz kupował relatywnie drogie tusze. Optymalnym rozwiązaniem będzie drukarka 6-atramentowa canon ew. HP. Droższa przy zakupie, ale lepiej wykorzystująca atramenty. Skończy Ci się magenta, kupujesz magentę a nie od razu cały kartridż. Jakość druku tez pewnie będzie ciekawsza. PS:pracuję w firmie handlującej materiałami do drukarek.

#3
Artur Myczak pisze:PS:pracuję w firmie handlującej materiałami do drukarek.
Wiec zapewne wiesz, ze oddzielne tusze nie sa przewaga HP nad Canonem ;)
__________________

Zona uparla sie, ze musimy miec [oprocz lasera B&W] takze kolorowa plujke, wiec mamy IP4200 -> 5 oddzielnych atramentow [C,M,Y, K oraz K pigmentowy ...cokolwiek to nie oznacza]. Faktem jest, ze nie ma do niej zamiennikow ani tuszy do uzupelniania, a oryginalne sa drogie [40-kilka pln za sztuke], niemniej [nie mam porownania z HP] wydaje mi sie, ze sa dosc wydajne - przyklad z zycia wziety: jako, ze mamy mocno nieletniego potomka, to co roku uszczesliwiamy rodzine [bynajniej nie na sile] kalendarzami z fotkami Olka - w tym roku drukowalismy 7 szt., czyli 12 mies + okladka * 7 + klika probnych wydrukow w sumie prawie setka stron A4 o ok 60% pokryciu zdjeciami poszlo na jednym komplecie tuszy, pod koniec drukowania zaczely sie konczyc yellow i cyan ...wydajnie?
A jakosc - nie bardzo mam z czym porownywac... drukowane na dobrym papierze sa w/g mnie satysfakcjonujacej jakosci.

#6
W konkursie fotograficznym wygrałem drukarkę Canon IP 3600. Bardzo się cieszyłem z tej drukarki, bo potrzebowałem akurat drukarki do pracy magisterskiej. Ale jak się okazało nadaje się nie tylko do drukowania tekstu a także do drukowania fotografii. Kropki na zdjęciu są nieznacznie mniejsze niż kropki na zdjęciu zrobionych przyzwoitym Labem. Przy druku moją drukarką nie występuje żadne wyostrzenie którego często się nie da uniknąć przy wywołaniu Labem. Koszt wydruku drukarką atramentową jest jest ogromny. W drukarkach często uszkadzają się dysze. Koszt nowej dyszy jest równy cenie nowej drukarki. Istnieją nowoczesne Laby oparte prawdopodobnie na technice laserowej.
Nie jestem w temacie obeznany. Których cena jest o wiele niższa niż standardowych Labów na odczynniki. Cena nie przekracza 10000zł(nowego urządzenia) a cena odbitki 10x15 wynosi zaledwie 50gr. Jeżeli ma ktoś dużo kasy i znajomych co często wywołują zdjęcia może się zastanowić nad tym urządzeniem jako alternatywą drukarki fotograficznej.

IP4200 różni się od mojej IP3600 podobno jedynie prędkością wydruku. IP4200 jest szybsza.

#7
Jeśli poszukujemy jakości drukowanych prac pierwsze miejsce należy do epsona. Posiada zupełnie inną technologię druku, tj głowice piezoelektryczne (micro piezo). Canon i HP stosują tzw bubble jet czyli głowice termiczne. oczywiście ich jakość jest świetna, ale Epson i tak wygląda lepiej, dodatkowo trwałość samych głowic jest znacznie dłuższa.
cron