#2
Tak, widziałem tą stronę.

Jestem pod wielkim wrażeniem...ale wrażeniem przede wszystkim umiejętności fotografa. Przy takich umiejętnościach dobierania ekspozycji i obróbki (choć pisze, że to jpg) jestem pewien, że mógłby to powtórzyć każdym innym aparatem. Wystarczy pooglądać resztę jego zdjęć.

Choć to D3 faktycznie prawie nie szumi. Fajną matrycę zrobili.

#4
moze go wynajme na mojego sluba... ;)

fakt ma bardzo dobre fotki... ;)

a co do samej puszki... wszystko ok ale ciekawe jaka bedzie ostateczna cena na polskim rynku...
i jak beda dzialac z nim starsze obiektywy... chcialbym miec mozliwosc pobawic sie nich choc dzien.... ;)

#5
Fotki wygladaja pro oczywiscie, co do szumow to daruje sobie podniecanie sie ogladajac zmniejszone sample..

Przy dobrze naswietlonych fotach ziarno zawsze jest mniejsze i latwiej je usunac.

A jego foty zdecydowanie sa dobrze naswietlone :)

#6
storm pisze:
Przy dobrze naswietlonych fotach ziarno zawsze jest mniejsze i latwiej je usunac.

A jego foty zdecydowanie sa dobrze naswietlone :)

LOL

wybacz moj smiech ale nie wiem jak mam to rozumiec, mamy oceniac poziom szumow na fotach -1.5 EV ?

#7
:lol: :lol: Dobre sobie :!::!::!:
storm pisze:co do szumow to daruje sobie podniecanie sie ogladajac zmniejszone sample..

A wg Ciebie, analize szumów robi się na powiększeniu 400% :?:

#8
kolec7 pisze:A wg Ciebie, analize szumów robi się na powiększeniu 400%
wg. mnie jak ktoś umie zrobić takie zdjęcia, to zrobiłby je tak samo dobre aparatem o kilka półek 'gorszym' i przy takim powiększeniu nie byłoby widać różnicy, więc trudno uznać to za miarodajny test możliwości technicznych aparatu - raczej test umiejętności fotografa

#9
Rave pisze:
storm pisze:
LOL

wybacz moj smiech ale nie wiem jak mam to rozumiec, mamy oceniac poziom szumow na fotach -1.5 EV ?
a czy cos takiego napisalem? :(
Raczej to ze nie kazdy potrafi ustawic ekspozycji w puntk.
A ten fotograf potrafi dzieki czemu wykorzystuje na maxa mozliwosci matrycy.

kolec7 pisze::lol: :lol: Dobre sobie :!::!::!:
storm pisze:co do szumow to daruje sobie podniecanie sie ogladajac zmniejszone sample..

A wg Ciebie, analize szumów robi się na powiększeniu 400% :?:
Hmm nie, ale mnie nie zadawala taki thumbnail, wolalbym 1:1 jesli juz mialbym to robic.. :)

#11
dla mnie te zdjecia sa dosc srednie, saam fakt ze ktos tu sie nimi tak jara sprawia i jeszcze mowi cos o max mozliwosciach matrycy aparatu na etapie przedprodukcyjnym to juz w ogole lol

#12
A co jest dla Ciebie Rave'ie Drogi średniego w tych zdjęciach?

Nie mówimy tu o kadrach i pomysłach ale o kolorach, kontraście, szumach. Kolor się pewno nie podoba, co...? :twisted:

#13
Dla mnie te zdjecia sa ok, profesjonalna robota z wykorzystaniem wyjatkowych mozliwosci focenia w slabym swietle ktore oferuje nowy nikon, a ktorych wczesniej nie oferowal. Nie widze w nich nic ponad to. Zmniejszone do rozmiaru webowego, nie mozna im nic zarzucic. I wlasnie dlatego mowie ze nie wiem czym sie tak jaracie, Canon ladne iso ma od dawna. To ze Nikon teraz Canonowi w tym temacie dorownal nie sprawia ze te zdjecia nagle zyskaly jakiejs wyjatkowosci.

#14
kolec7 pisze:Pomijając puszke i reszte bzdetów technicznych........

.....ten facet jest czarodziejem :!::!::!:
Przepraszam ale chyba nie zrozumiałem...
Dlaczego ten facet jest czarodziejem?



Wczoraj byłem na wyścigach konnych, rozmawiałem z Angielskim fotografem, miał na szyji D3 na ramieniu D2x (z obiektywami) i na drugim ramieniu 300MM NIKKORA.
Powiedział że Ten Nikon (D3) jest lepszy od 1D Mark III, włączył aparat, pokazał mi ustawienia ISO Do 25600 jak wiecie:)
Mówił że do 6400 Iso jest użyteczne ale 25600 to już zbyt szumiące, szczególnie przy takiej pogodzie jaką przedstawiał nam wczorajszy dzień (było pochmurnie i deszczowo).
(Jedyne czego nie zrozumiałem to czemu mi powiedział że ta matryca ma 21mpx.... Ale pomijając to...)
Ps. Chciał mi sprzedać Go za 4500funtów:D

Te zdjęcia jak dla mnie są super... chociaz chętnie zobaczył bym je w 1:1...
Ale... Raczej niewielu nowożeńców drukuje zdjęcia wieksze niż 20x30....
POZDRAWIAM...
cron