#2
Popraw styl, na razie czytanie Ciebie przypomina jazdę nierówną drogą,
nie zaczyna się też prezentacji siebie, czy swoich dokonań od usprawiedliwiania się,
poza tym nieźle. :ok:




PS. Można jedynie żałować, że nie napisałeś nic o odwzorowaniu kolorów, balansie bieli lub manualnym ostrzeniu.

#3
Ciekawe doświadczenie, a to chyba dla Ciebie była miła frajda.

Chciałabym widzieć w tekście więcej Ciebie - luz i lekkość, z jaką ogólnie się wypowiadasz by był również widoczny w swobodzie i dynamice tekstu.
Reszta w PW.

#4
fajnie było zobaczyć Torę.

Poza tym dziwię się, że musisz mieć punkty ostrości. Najlepiej ostrzy się manualnie, a jeśli już to centralnie ze zmianą kadru :P


a i \o miło że się przedstawiłeś i zrobiłeś luźny wstęp. W końcu nie jesteś profesjonalistą który jeżdzi po Centrach z warsztatami, fajnie wiedzieć, że luźny gostek robi test.


a na koniec, oczywiście nic mi nie dało przeczytanie tekstu, dalej będę siedział ze swoim aparatem.


gratuluję ale koniecznie zapodaj WIERSZYK
:P

#5
Odwzorowanie kolorów każdy sam oceni ze zdjęć - takie miałem założenie. O balansie bieli nie miałem co pisać więcej niż pod ostatnią fotką - generalnie się nie myli.

Jeśli natomiast chodzi o ostrzenie manualne to cóż...matówka jest niestety typową matówką współczesnej lustrzanki: jest jasna i w ogóle nie jest ziarnista. Przez to ciężko zweryfikować czy ostrość ustawiłeś idealnie w punkt. Era AF i tyle.

Filippo pisze:fajnie było zobaczyć Torę.
no Tora to jedyne co ratuje ten tekst:)

Filippo pisze:Poza tym dziwię się, że musisz mieć punkty ostrości.
Korzystam z tego cały czas choć D700 czułem się jakbym grał w tetrisa latając po tych punktach.

#6
Filippo pisze:fajnie było zobaczyć Torę.
no Marcinie jak się postarasz, to się zobaczymy w piątek :-)))

a ja na temat zdjęć nie chcę się wypowiadać, żeby nie było, że jestem mało obiektywna :-) wystarczy, że byłam po drugiej stronie obiektywu i/lub trzymałam blendę :-)

p.s. dla mnie ten model aparatu jest zdecydowanie za ciężki, szczególnie z zoomem, który był w komplecie. Nawet widząc imponującą GO i rozpiętość tonalną musiałabym się sporo napocić, żeby zrobić dobrze technicznie zdjęcie z ręki. Ale ekranik ma fajnie kontrastowy :-)
eeehhh nie ma to jak mój analogowy Canonik 300 hihi lub 50 :-)))

ehhh miło wejść na forum po miesiącach nieobecności i zobaczyć te same osoby - pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie! :-)

#9
oj Krzysiek dopiero co s5 sobie sprawiles a juz d700 chodzi Ci po glowie :D

widze co rac to wiecej pozytywnych opini na temat tego aparatu. narazie czytam tak z ciekawosci i zeby byc w miare na bierzaco ale w przyszle wakacje bede zglebial temat :D (zalezy jakie beda ceny d3 i d700... w stanach, oczywiscie hehe)
zazdrosze nawet tych paru godzin spedzonych z tym aparem! ogladajac zdjecia wnioskuje, ze musiala to byc bardzo przyjemna wspolpraca:) no i oczywiscie gratuluje samego tekstu:D (wiem co mowie... jestem na dziennikarstwie hehe )

#10
Macieju...

Najpierw fajny (i skuteczny) wierszyk, a potem świetny tekst!

Wszystko przemyślałeś od początku do końca - trafnie dobrałeś tematykę zdjęć, bardzo dobrze je wykonałeś - i bardzo porządnie i przystępnie to wszystko opisałeś. Niemal jak w klasycznej rozprawce - jest teza, argumenty, antyteza i wnioski... Bardzo dobrze, że odniosłeś swoje uwagi do innego modelu (d80 bodajże) - to też daje pewność, że nie gadasz o niczym.

Dla mnie taki tekst jest bardziej opiniotwórczy niż wszelkiej maści testy redakcyjne - wszystko jest pokazane z pułapu luźnego, młodego i sympatycznego faceta (i myślę, że nie trzeba Cię znać, żeby to z tekstu łatwo wywnioskować), bez dziecięcej euforii typu "och-ach-jaka-świetna-puszka-piękne-fotki" oraz profi - sceptycyzmu, a tym bardziej wszelkich systemowych wojenek...

A krótko: jest super! :-)

#11
Maćku, z ciekawością przeczytałem Twoje spostrzeżenia i opinię o tej puszce.
W zasadzie, Tomi "wyręczył mnie" już, w swoim komentarzu...
Mam podobne zdanie, dot. sposobu i formy przekazania informacji o wynikach przeprowadzonego testu,
załączonych przykładach, przydatności praktycznej całości i wreszcie Twojej kompetencji.

Gratuluję także wygrania konkursu poetyckiego… :wink:

Pozdrawiam :)
cron