Opinie o Olympus FE 100

#1
Witam szanowne grono. Mam na uwadze taki mały aparacik jakim jest Olympus FE 100. Jak dla początkującego amatora fotografii cyfrowej to według mnie aparat bardzo dobry. Nadaje się w plener, z lekka w domu (zbyt mało oświetlone pomieszczenia sprawiają mu problemy), portret też wychodzi mu nawet fajnie. Kolory zachowane na poziomie jak na tą klasę sprzętową. Co do bliskości to bywa to różnie. Nie które fotografie robione z większych odległości niż 3 metry potrzebują większego naświetlenia ale zaś robione z tych 3 metrów wychodzą całkiem przyzwoicie. Piszę tą opinię ponieważ sam używam ten aparat od 4 lat i jak na razie nie widzę potrzeby kupowania lepszego. Polecam go początkującym fotografom amatorom. Pozdrawiam.

#2
Szczerze to wszystko zalezy od tego jak zdefiuniujesz takiego amatora fotografii. Na takie absolutne poczatki to moze rzeczywiscie jest ok. Jednak, jezeli ktos chce miec jakas wieksza kontrole nad efektem jaki wychodzi "z puszki" to cos takiego bardzo szybko przestaje wystarczac. W dzisiejszych czasach za podobne pieniadze mozna dostac cos o wiele bardziej zaawansowanego, choc wciaz stosunkowo prymitywnego w porownaniu do nawet prostych lustrzanek.

Nie wiem czy zastanawiales sie kiedys na tym skad dokladnie pochodza poszczegolne efekty widoczne na zdjeciach na przyklad na tym forum. Moim zdaniem, ciezko byloby przecwiczyc ich osiaganie na czyms takim jak ten maly Olympus (sklaniam sie raczej w strone tego, ze wogole nie byloby to mozliwe). Jedno co mozna na nim zrobic to pozajmowac sie kompozycja kadru, a i to niezbyt komfortowo.

Tak wiec: aparat dla amatora... no dobra, ale na sam poczatek i to raczej na niedlugo.

Pozdrawiam!
cron