Fuji S3200, gwarancja i wduszony guzik

#1
witam, mam problem. w moim aparacie S3200 wdusił się guzik. nie mam pojęcia czy gwarancja obejmuje tego typu naprawy. i jest jeszcze jedna sprawa nie wiem czy gwarancje miałam na 2 lata czy na rok, wydaje mi się że na dwa lata ale nigdzie nie mogę zaleźć potwierdzenia. miał ktoś może podobny problem? czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?

#2
Witaj. Jak na moje to gwarancji jest tyle ile dał producent ale słyszałem o innych drogach załatwienia sprawy nawet jeśli masz rok gwarancji a uszkodzi się w np. 14 miesiącu.
"Uprawnienia przysługujące nam z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową przysługują nam bowiem przez okres 2 lat od dnia zakupu i odebrania towaru,..... " Poszukaj, ja na 100% nie powiem, nie chcę w błąd wprowadzić. :)
Co do rozpatrzenia to obstawiam na gest rozpatrującego. Może to uznać za wadę fabryczną, ale może też napisać że wciśnięty siłą czyli uszkodzenie mechaniczne i lipa.

Pozdrawiam :)

#3
gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych z winy użytkownika, m.in. z powodu niewłaściwej obsługi. poza tym nawet jeśli już, to gwarancja jest realizowana na podstawie dowodu zakupu, więc jak nie odnajdziesz to i tak lipa.

#4
Radzę dobrze poszukać. Kiedyś szukałem 2 miesiące dowodu zapłaty mandatu i znalazłem (razem z biletem za którego brak był mandat). Włożyłem do jakiejś książki "na chwilę" "by się podprostował"... a rok pozniej dostalem wezwanie do zapłaty.
cron