Revue 700 El

#1
Zostałem szczęśliwym posiadaczem tego aparatu za całem 80 złociszy. Aparat ten jest dobrze i solidnie wykonany. Dom minusów należy napewno brak reczengo ustawiania czasów i przysłony (duzy minus). Fajnie rozwiązane jest ustawianie czułości które znajduje się w obiektywie w postaci czegoś co zarazem jest zintegrowanym filtrem na obiektyw jak i pełni role pierscienia fdo zmiany czułości. Jak kazdy dalmierz psiada w wizjerze plamke która tu jest dobrze widoczna i łatwo sie ustawia ostrość. W tym że wizjerze znajduje sie drabina czasów i przysłony która wygląda tak że śa czasy i automatycznie do nich dopisane przysłony. Aparat malutki mieści się w kieszeni. Jest to dobry aparat d;a lpgpś ltp zaczyna przygode z dalmierzem. Sam jeszcze nie skończyłem filmu ale z tego co znalazłem w sieci (zzdjęcia) obiektyw ostrzy bardzo dobrze, lecz niedługo zobacze jak jest w moim. migawka ze względu na budowe chodzi cichutko. Jedynym problemem jest bateria która orginalnie powinna miec napięcie 1.35 V a teraz mozna kupić tylko 1,55 V. Może niewiele ale jednak jest przekłamanie małe bo małe ale jest. Można to rozwiązac poprzez wlutowanie oierdułki obniżającej napięcie. Mój egzemplarz jest srebrny ale łądniejszy byłby czarny. A teraz coś dla maniaków parametrów szkło 35mm 1:2,7 czasy od 1\30 aż do 1\650. Aparat dobry polecam za tą cenę

#2
Witam,
Tez posiadam ten aparat, jeszcze do konca go nie rozkminilem.
Jak sie zmienia czulosc na pierscienu? I czy ten ostatni pierscien tuz przy korpusie sluzy do ustawienia czasu migawki? jest tam B... ale tez sa metry. I do czego sluzy ta bateria??? Automatyczna przeslona ustawia sie elektronicznie??? Pozdrawiam C.

#3
Jeżeli czułość ustawia się pierścieniem to pierścień zapewne należy przekręcić, bateria pewnie do światłomierza, a ten ostatni pierścień
jeszcze nie wiem do czego
Tak sobie dedukuje. :wink:

Dzień dobry