Ciężka artyleria R8

#1
Moje pierwszeztknięcie z tym aparatem było przelotne jednak pozostawiło ogromne wrażenie . Będąc uzytkownikiem Systemu Eos pracowałem korpusami Eos1n,Eos3,Eos1 szkłami 28-70 F,28 70-200 F2,8 i duzo stałoogniskowych . Wtedy miałem pierwszykontakt z tym aparatem i pomyslałem co tu kurde tyle ma kosztować toż to w porownaniu do Eosa3 nie ma 3/4 funkcji i bajerów. jednak zauroczyła mnie filozofia pracyi jakośc wykonania tego narzędzia . pozostałem pod wrazeniem , Potem miałem contaxy G i nikony W pewnym momencie postanowiłem zmienic szkła Ais i F4s na F100 i nikkory AF i u gościa zobaczyłem wielkiego czarnego potwora wyglądał jak nosorożec :-))) Wyjechałem z LeicA R8 zamiast nikosia F100. I nie żałuje
Dobra do rzeczy:
Aparat jest duzy i ciężki ,jednakze bardzo odbrz leży w dłoni (z winderem ergonomia jest jeszcze lepsza) logicznie i prosto rozmieszczone wszystkie manipulatory typu pokrętła suwaki .Można tym wszystkim operować nie odrywając oczy od wizjera .
Bardzo cicha migawka (jak na lustrzanke ) i ręczny naciąg daje niesamowity komfort pracy nawet z motorem nie jest za głośna No napewno o wiele cichsza od F4 i Eosa1 :-)

Do dużych zalet należy zaliczyć bardzo czuły zakres pomiaru matryca -2 EV a selektywny -4EV To ma moc-))) sam pomiar jest bardzo czuły i powtarzalny . bardzo dobrze pracuje sie na slajdach

Jasny wizjer nasteępny plus Tak jasnego wizjera nie było w żadnym z uzywanych przeze mnie korpusow
Bardzo czytelne wszystkie paramatry lącznie z rodzajem pomiaru i licznikem klatek

Ustawianie ostrości na takiej matóce to bajka obeaz sam "wskakuje w płszczyzne ostrzeznia " Bajka

fleszmeter mierzy swiatło błyskowe z zastanym z kazdej lampy :-)


T onaprawde świetna mazyna łaczy prostote z technologia ma tą ceche która cenie najbardziej w moich rękach znika podczas fotografowania.

Teraz wady :
Nie ma rózybez kolców

brak 100% kadru w wizjerze tylko97 .Ale te 97 daje bardzo komfortowe ustawianie ostrości:

skok korekcji tylko co1/2 ev a nie co 1/2 i 1/3

Brak zdualizowanej mechanicznej migawki jak w R4s MOD2 albo choc jednego czasu jak w Nikonie F3

Gaqbayty słonia niestety M6 to nie jest :-0
noi cena optyki choć to akurat nie jest najgorsze Canonowskie Lki i tak są droższe :-))

Leica R8 posiada ogromne możliwości ukryte w dla jednych brzydkim dla drugich pieknym korpusie Czy ktoś ja polubi to juz zależy od prywatnych preferencji sprzętowych i finansowych
Ja bardzo lubie ten aparat pozwala mi fotografować skupiając sie na obrazie a to to przeciez chodzi :-))

#2
Jakiś czas temu poruszony promowanym przez Ciebie hasłem Zajica przechodząc koło sklepu postanowiłem obejrzeć Leice. R8 leży w ręku fantastycznie. Nie robiłem żadnych zdjęć ale bardzo chciałem :cry: . Odstraszająca jest dla mnie cena. Focą amatorsko i w moim przypadku sprzęt na siebie nie pracuje więć...
Trzymałem ją w ręku przez zaledwie kilka minut ale muszę się zgodzić - Leica ma duszę. Gratuluję sprzętu.

#4
Może je jakoś razem z moimi on nikośa uda się opchnąć. Jak byśmy to razem pozbierali to na jedną Leice starczy - tylko kto będzie pierwszy do testowania? :)

#5
pararadoks polego na tym,ze z niewiadomych powodow :roll: R8 w polsce nie jest droga.korpus na gieldzie prawie nowy kupisz juz za 3500 pln.optyka jest generalnie tansza od profesjonalnej canona czy nikona.ostanio trafilem goscia co mial do sprzedania R8 z piecioma obiektywami( w tym dwa zoomy) za 12 000 pln! juz otwieralem tapczan by wyjac kase,ale ....zastanawiam sie.bo po co mi kolejny aparat? eosa nie sprzedam bo mam 11 obiektywow,zreszta eosow mam trzy.moge to sprzedac ale kasy duzo z tego nie bedzie.gdyby R8 zarobila na siebie szybko to co innego.po za tym ja czasem potrzebuje AF. jednak mozliwosc zamontowania scianki cyfrowej sytuacje zmienia diametralnie, ale cena tego cuda obraza pracujacy lud w polsce. zresztą pewnie canon za chwile podobna scianke do eosa wypusci za 1/4 tamtej ceny... tak mysle.

#9
amerigo pisze:Jakiś czas temu poruszony promowanym przez Ciebie hasłem Zajica przechodząc koło sklepu postanowiłem obejrzeć Leice. R8 leży w ręku fantastycznie. Nie robiłem żadnych zdjęć ale bardzo chciałem :cry: . Odstraszająca jest dla mnie cena. Focą amatorsko i w moim przypadku sprzęt na siebie nie pracuje więć...
Trzymałem ją w ręku przez zaledwie kilka minut ale muszę się zgodzić - Leica ma duszę. Gratuluję sprzętu.
Bardzo ci dziekuje choc ja stokrotnie wole aby gratulowano mi zdjęc :-)
P.s : To weź jeszcze w ręke system MP labo M7 choc jak to mój kolega mówił jak cie nie stać nawet nie myśl aby dotykać . Bo będziesz płakał . Wiedział co mówi:-)

#11
A tak właściwie to Twoich zdjęć nie widziałem, można je gdzieś obejrzeć? Chętnie bym i zdjęć pogratulował.

#14
amerigo pisze:Właśnie wróciłem ze sklepa - :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Oj wiedział co mówi. Leica :love:
Co tam, nikoś też jest ok.
Taa pod warunkiem że nie spinasz doskonałych szkieł Ais z korpusem Autofokus :"-)) tylko F4 dawał prawie pełna kompatybilność ....... hiihiihiii

#15
To jest tak, że kompatybilne teoretycznie są, ale nie działa masa funkcji - 3D matrycowe pomiary światła itp. Nowe aparatki mają nieco inne zasady działania i więcej techniki od szkieł wymagają. Fakt faktem, że procesor zastosowany w obiektywie wpływu na jakość szkieł nie ma.

#16
Tak jednak kiedy producent móiw o pełnej komptybilności to ja tego wymagam . Jak nie śa w stanie dotrzymac tego parametru to trzeba było zrobić podobny krok jak Canon tworzac system Eos od podstaw a tak to siara Afy Nikkory Af nie maja tej jakości co manuale i kólko sie zamyka nikon obiecywał pełna kompatybilnośc jakości manualnego szkłą z komfortem korpusów Af niestey wyszły nici :-) To akurat znam z autopsji kiedy F4 zaczął sie sypac i po wpięciu 50F1,2 w F100 kurde leżała kupa potrzebnych funkcji jakie miałem w F4 i pewnie dlateog (między innymi mam Leice :-) )

#17
Zgadzam się, że jak się kompatybilność obiecuje to powinna ona być. Tu nikoś nie ładnie się zachował. Ale co do jakości Af Nikkora to się nie zgadzam. Jeśli brać pod uwagę np. AF 28-80mm f/3.3-5.6G to faktycznie nic szczególnego ale jeśli wziąć do ręki AF-S Nikkor 28-70 f/2.8D IF-ED to już narzekać nie ma na co. A jeśli się przyłożyć to stałoogniskowych Nikkorów to już naprawdę cacko. Taki np. AF-S 300mm f/4D IF-ED - miałem go okazję dość dokładnie obejrzeć i "obadać" (poniewać od jutra będę jego właścicielem) i szkiełko bardzo sympatyczne. A przecież to jest niższa półka bo jest i AF-S 300mm f/2.8D IF-ED II i to już jest naprawdę świetna optyka. Niestety między tymi dwoma jest około 4000USD różnicy :cry:

#18
Ta ja mówiłem o 50f1,2 AIS 35F1,4 105 F1,8 28F2,0 i 135 f2,8 i tutaj sprawa wygląda tak albo nie ma odpowiedników jakościowqych albo jeżeli wogule sa podobne AFy to cena rozpieprza .Mnie interesowały tylko stałoogniskowce miałem jeszcze 35-70 F2,8 ale niestety to nie było to ostre niby super ale jak porównałeś z zdjęciami ze stałych szkeił czegoś brakowało .. Ja nie chciałem szkieł serii E wpakowanych do obiektywów Af tylko pożądne konstrukcje optyczne . Co do nowych zomów moze masz racje nie uzywałem nie wiem .Jednak to produkty które opkazały sie niedawno (stosunkowo) . Dlamnie sprawa i tak jest bezprzedmiotowa po protu jak jeden sytem nie daje mi tego czego chce zmienie go na drugi który da mi możliwości jakich oczekuje i tyle .....:-))

#19
Święta racja, pracować trzeba na tym co pasuje, inaczej to będzie męka. Co do cen optyki to faktycznie jest rozwalająca. Np. AF 180mm f/2.8D IF-ED kosztuje ponad 4.5tys zł...
Co do zooma to dość oczywiste - nigdy nie będzie tak dobry jak stałoogniskowy ale to akurat mogę tylko ocenić na zasadzie logiki bo na praktyczne odróżnienie za cienki bolek jestem.

#20
Emo pisze:Walneła mi strona moge ci cos podesłać na priv . Ja bym chetnie zobzcył zdjęcia Bono to pewnie jest maksior:-)))
:? pokazalbym,ale jest wiele problemow technicznych,wyslac jako zalocznik juz nie moge,strony nie posiadam,a na kompach sie nie znam.juz niedlugo bede mial wystawe,zaprosze.a tak na marginesie czemu myslisz, ze moje fotki to moze byc maksior? sa tylko prawie tak dobre jak twoje,czy incuby.to wy wyznaczacie poprzeczke na forum i bardzo dobrze :D