#4
Tlo podkladam, nie znam zadnego studia w Krakowie, czy nawet w Polsce gdzie mozna swobodnie manipulowac samochodem.
Jesli samochodem nie mozna - manipuluje swiatlem.

#6
manager pisze:wygląda jak model 3d albo co gorsza robione w paincie.
:shock:


muchomorek gratuluję i przenoszę

muchomorek pisze:Tlo podkladam, nie znam zadnego studia w Krakowie, czy nawet w Polsce gdzie mozna swobodnie manipulowac samochodem.
Jesli samochodem nie mozna - manipuluje swiatlem.
za granicę nie jeżdżą, są i w naszym kraju, tylko nie pytaj mnie gdzie :wink:

#8
Wiesz... Ja oglądałem tutoriala na którym gość narysował photoshopem samochód, od zera, opierając jedynie kształt na zdjęciu samochodu.
Mistrzem świata ten grafik nie był, ale gdyby to dopracować to mogłoby to wyglądać jak całkiem realne zdjęcie.

#10
Adam.B pisze:Wiesz... Ja oglądałem tutoriala na którym gość narysował photoshopem samochód, od zera, opierając jedynie kształt na zdjęciu samochodu.
Mistrzem świata ten grafik nie był, ale gdyby to dopracować to mogłoby to wyglądać jak całkiem realne zdjęcie.
widziałem tysiące takich grafik o wiele lepszych niż to ( zdjęcie?! ) myślę że wiele osób dałoby się nabrać.
Ja grafiką 3d zajmuje się troszkę od roku, Robię projekty łazienek, bo to tańsze niż stawianie nowej łazienki od podstaw, robienie zdjęcia i znów burzenie, budowanie, zdjęcie. Tańsze to a i efekty też niezłe, w katalogu nie odróżnisz zdjęcia od grafiki 3d.
Ta praca zupełnie mi nie leży, plastikowa, nienaturalna, ect i jeszcze galeria.

wyraziłem tylko swoją opinię na temat tej pracy. Fakt widziałem fajne prace muchomorka ale ta zupełnie mi nie leży. Moim celem nie było wywołanie jakiejkolwiek burzy czy też deszczu. Ot opinia jak wiele innych na tym forum.

ta praca wygląda jak niedopracowany model 3d. (mowa o zdjęciu nr 2)

pozdrawiam

#11
w pierwszym kadr mnie nie przekonuje.

drugie podobałoby się, gdyby nie nienaturalne (niepłynne) eliptyczne przejścia gradiacji w światłach, szczególnie rażące na górze, ale też i na dole i po prawej.

#12
powie Ci tak w grafike 3d bawilem sie ok 3 lat... i jak na moje oko to zdjecie 2 jest dalekie do porownania do grafiki...
sample jakie podales w odnosnikach widac z daleka 3dmaxa...
fakt sa prace na ktorych ciezko stwierdzic czy jest to grafika czy zdjecie... ale to zazwyczaj jest robione na zlecenie producenta... i kosztuje krocie... nie mowiac juz o czasie poswieconym, kompie potrzebnym do renderingu...

a o zdjeciu... szkoda, ze nie jest to studio... calkiem inaczej tlo wychodzi... chyba Bono kiedys robil jakies auta w studiu ;)

#13
bacanski pisze:powie Ci tak w grafike 3d bawilem sie ok 3 lat... i jak na moje oko to zdjecie 2 jest dalekie do porownania do grafiki...
sample jakie podales w odnosnikach widac z daleka 3dmaxa...
fakt sa prace na ktorych ciezko stwierdzic czy jest to grafika czy zdjecie... ale to zazwyczaj jest robione na zlecenie producenta... i kosztuje krocie... nie mowiac juz o czasie poswieconym, kompie potrzebnym do renderingu...
to prawda nie da się porównać zdjęcia nr 2 do grafiki, bo widziałem lepsze prace 3d niż to dłubane zdjęcie.

nie mogę się z Tobą równać, za krótko bawię się w 3d ale na drugim samplu to ja już widzę że to blender bo jest to napisane. Wpychanie wszystkich prac do worka z napisem 3dstudio to tak jak mówienie że robię zdjęcia canonem, po czym idąc do labu nagle okazuje się że są też inne marki takie jak sony, nikon, pentax i inne.

czy wszystkie prace robione są na zlecenie producenta ? znów tutaj wpychasz wszystko do worka komercja, wielkie projekty ect. a co z miłośnikami, zapaleńcami itp. który robią to bo lubią. Czy robisz zdjęcia tylko wtedy kiedy Ci za to płacą czy może dlatego że to lubisz ?

Proponuje popatrzeć tutaj :
http://www.cgsociety.org/
i przejrzeć galerie, zastanawiając się czy wszyscy Ci ludzie robią 3dmaxem, i czy zawsze są to projekty komercyjne.
Myślę że Piotrowi Wysockiemu za jego autoportret nikt nie zapłacił, no a jeśli już to zrobił to po fakcie
http://forums.cgsociety.org/showthread. ... 1&t=472843

a to jako dodatek :) bardzo ładny portret 3d (uprzedzam, co by się zaraz nie znalazł taki kto powie że to robione nikonem) (na stronie 2 tego projektu jest to ładnie pokazane)

pozdrawiam


http://forums.cgsociety.org/showthread. ... 1&t=654983

#16
Andres pisze:ja tylko z ciekawości zapytam
odnośnie innych zdjęć z twojej stronki
robisz rigiem? A jeżeli tak to jakim i gdzie oraz za ile zakupionym?
Tak rigiem wlasnej konstrukcji. Przyssawki, rurki aluminiowe i predkosci ~5km/h z migawka ~2s daja taki efekt. Dlugosc czasu migawki pozwala bardziej lub mniej rozmyc tlo.

#17
I jeszcze w temacie moich zdjec.
Pomysl byl taki, ze akcentujemy grill Alfy Romeo, ktory jest zwany wlasnie Scudetto. Z wloskiego - jest to trojkatny ksztalt tarczy z kolorami narodowej flagi Wloch.
Dzis postrzegany jako symbol zwyciestwa, szczegolnie w sporcie.

Stad taki tytul duetu i podkreslenie grila swiatlem :) Nie jest to bowiem przypadkowy ksztalt srodka zderzaka kazdej Alfy.

pozdrawiam

PS: Przepraszam, ze strzelam post pod postem, ale nie widze tu funkcji "zmien".

#18
muchomorek pisze:Jesli w Twojej opini, przesadzilem z obrobka - Twoja sprawa. Ale nie zachowuj sie tak, jakbys wczoraj odkryl swiat 3d.
Bo jesli Ciebie powala fotorealizmem to: http://3d.gallery.net.pl/pl/obraz-109_2.php - zalecam dobrego optyka, czy okuliste.

Mógłbym przedstawić ci tysiące projektów 3d, które są po stokroć lepsze niż twoje zdjęcie i twoja fachowa obróbka, jednak poziom dyskusji jaki prezentujesz jest zbyt niski abym się do niego odniósł.
Troszkę szacunku młody człowieku. Tutaj rozmawiamy o twojej pracy (zdjęciu) a wycieczki osobiste zachowaj dla siebie. Jeśli już coś masz do mojej osoby to PM.

pozdrawiam

#19
Manager, choć, jak wyżej napisane przed pracą na kolana nie padam, to w Twoim wypadku jednak wydaję się odbierać doprawdy niepotrzebnie natrętnie negatywne wibracje.

#20
muchomorek pisze:
Andres pisze:ja tylko z ciekawości zapytam
odnośnie innych zdjęć z twojej stronki
robisz rigiem? A jeżeli tak to jakim i gdzie oraz za ile zakupionym?
Tak rigiem wlasnej konstrukcji. Przyssawki, rurki aluminiowe i predkosci ~5km/h z migawka ~2s daja taki efekt. Dlugosc czasu migawki pozwala bardziej lub mniej rozmyc tlo.
technikę znam tzn jak wykonać takie zdjęcie, natomiast szukam usilnie riga. Problem w tym że jedyne przyssawki które znalazłem to manfrotto a te mają udźwig do 1,5kg a jeszcze ramię potrzebne.
Nie mam szczerze mówiąc możliwości robienia tego samemu a za diabła nie mogę znaleźć nic odpowiedniego.
cron