Świetlna impresja 1

#1
Koleżanki i koledzy. Pierwsze zdjęcie, które tu zamieszczam, powstało po wpływem chwili, taka świetlna impresja. Jest częścią serii.
Ostatnio zmieniony pn gru 19, 2005 10:52 pm przez IgnacyM, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
c02.jpg
c02.jpg (118.1 KiB) Przejrzano 11598 razy

#2
prawa strona do cięcia, lub np w kwadrat od lewego.
bardzo dobra realizacja!
gratuluję udanego debiutu.
Dodając kolejne przejrzyj pod kątem nie oświetlonych partii ciała likwidując je, chyba, że są elementem kompozycji :)

#3
No, ale ja tak celowo to ułożyłem. Zobacz proszę, to nadaję symetrii względem punktu centralnego, położone na bok S, (obrys ramienia i dalej szyja), a symetria ta złamana jest ukośnymi liniami światła. Dodatkowo cień z prawej strony jest przeciwieństwem do jasności z lewej.
Ale pomyślę o przycięciu tego, może wyjdzie coś całkiem innego.

#5
Straszna zebra Ci się zrobila...Widziałam naprawde mase zdjęć przez żaluzje, ale takiego, hmmm, z takim "jajem" jeszcze nigdy. Na razie jest fajne, ale jakby się je przycięło skupiajac sie nie tyle na ciele, co na samej formie, byloby jeszcze bardziej interesujące.

#6
IgnacyM pisze:No, ale ja tak celowo to ułożyłem. Zobacz proszę, to nadaję symetrii względem punktu centralnego, położone na bok S, (obrys ramienia i dalej szyja), a symetria ta złamana jest ukośnymi liniami światła. Dodatkowo cień z prawej strony jest przeciwieństwem do jasności z lewej.
Ale pomyślę o przycięciu tego, może wyjdzie coś całkiem innego.
Moim zdaniem te walory nie równoważą się. Cien z prawej dominuje odciągając uwage od ciekawszych fragmentów zdjęcia i burzy zarazem całą kompozycję.

#9
ODZIO pisze:No to wrzucaj,
Przekonamy się wszyscy!
Pozdro :wink:
Bardzo bym chciał, ale nie mogę, albo nie umiem. Bo ja to zdjęcie umieściłem ma plfoto, a tam limit czasowy, ograniczający możliwość wystawienia kolejnego.

To może ktoś mi poradzi inny sposób?

#12
W imieniu Ignacego dołączam wersję kwadratową:
Ostatnio zmieniony pn gru 19, 2005 12:29 pm przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
c02_kwadrat.jpg
c02_kwadrat.jpg (61.67 KiB) Przejrzano 11609 razy

#14
no no no. mocny start. bardzo lubie takie. fakt za duzy format strzeliles ;) i kontrast poszedl na spacer. nad taka fotka to bym chetnie posiedzial hehe gratuluje.

#15
Wielkie dzięki dla Luc'a za uprzejmość, a format, hm, raczej nie zamierzony. W sumie obcinałem pierwsze zdjęcie, więc sam nie wiem dla czego wyszło większe, nie mam w tym doświadczenia.

Mam jeszcze dwa zdjęcia z tej serii, z czasem je wystawię.

Dzięki jeszcze raz za rady w sprawie kadru.

#18
to zdjecia od strony technicznej mnie sie nie podoba. dziwie sie ze znalazlo sie w galerii. odpada pod wzgledem technicznym i kompozycyjnym. rowniez ujecie tematu jest ogolnie mowiac kopia wielu innych kopii.

owszem wciaz jest to interesujaca fota,ale na galerie nie zasluzyla.osobiscie wyslalbym to zdjecie do poprawki w celach motywacyjnych aby autor batdziej sie postarał. dobrze widzi,ale za malo pracuje .