#23
bono skonczysz jak Bruice Lee za wyjawianie tajemnic :D Albo emo cie zmiazdzy kiedy mu sie skonczy kredyt na twoje poczucie humoru.

#24
[



tak mniej wiecej wyglada rozmowa na egzaminie do szkoly filmowej. oczywiscie zrobilem sobie jaja :D ale taka jest smutna prawda jak cie chca uwalic to cie uwala.trzeba umiec dyskutowac z nimi.


a zdjecie tradycyjnie spoko! :ok:[/quote]


Ta a gdyby każdy brał to do siebie to nikt by nie fotografował :-))))

Trzeba umiec dyskutować .Tylko po co? , Ja na to patrze i szkoda mi takich ludzi jest tyle rzeczy którymi można sie cieszyć chwila ,słoncem ,powietrzzem ... jak i fotografia a my sami zakładamy sobie obrecz na głowy .:-)))))

p.s : Jakośc ludzi w sowim zacietrzewieniu myśla ze maja wiecznosć do dyspozycji
znikoma częśc żyje naprawde tak jak by to miałbyc ich ostatni dzień .....

#25
patrze na ta fote ,patrze i no jest jak jest moze byc lepsza.Jest tak se . co pytan o jakich mówił bono . CZy mają ci dopieprzyc czy moze sprawdzaja w ten sposób na ile jesteś w stanie błyskawicznie mysleć zmieniac parspektywe, dostosowywać sie aztrzymujac jednocześnie swój indywidualny trzon i w końcu na ile ci zależy aby sie tam dostać? Hmmm co ? Bono

#26
bono pisze:emo ale gdyby ten pies był innej rasy?gdyby miał głowe bardziej przechylona na lewa strone?droga wila sie bardziej,czy wtedy to zdjecie nie byloby bardziej tajemnicze - ekspresyjne? a ci ludzie gdyby szli w druga strone, to czy wtedy przekaz dziela nie bylby bardziej osobisty? a te krzaki czy nie powinny byc bardziej ...krzaczaste? czy teraz widzisz jak kontrowersyjne zrobiles zdjecie?a czy sztuka bedaca prostym przekazem dla spoleczenstwa,opowiadajaca o zagubionym losie malej wioski na odludziu powinna byc kontrowersyjna? czy dobry obserwator nie powinien eliminowac elementow dwuznacznych z kadru? a to czarne niebo symbolizuje zatrucie czy slask? czy wies nie powinna wygladac sielsko? czy to zdjecie pokazuje prawde?czy reporter ma prawo manipulowac rzeczywistoscia?czy wyrobiony widz bombardowany tanimi efektami odrozni to zdjecie od kiczu? czy zna pan fotografow szkoly bretonskiej stosujacych podobne chwyty?jak wydladalyby zdjecia edouarda boubat'a gdyby podobnie psuł zdjecia? i co pan na to?dalej pan twierdzi,ze to dobre zdjecie?!



tak mniej wiecej wyglada rozmowa na egzaminie do szkoly filmowej. oczywiscie zrobilem sobie jaja :D ale taka jest smutna prawda jak cie chca uwalic to cie uwala.trzeba umiec dyskutowac z nimi.


a zdjecie tradycyjnie spoko! :ok:

A moze to ma odkleic skorupę jak wszyscy mam y na głowie . ? Moze ma nas zmusić do myślenia nad tym co robimy i dlaczego ? Nie sądzisz ? .....

#27
więc ja nie sadzę...

raczej ustawic cie we własciwym szeregu tych tepych, nie wiedzących nic w odróznieniu od tych wielkich, swiatłych, którzy zjedli wszystkie rozumy dawno temu... i dawno zapomnieli powody dla których po raz pierwszy sięgneli po aparat :)

ludzie robia zdjecia z róznych powodów, czesto zupełnie banalnych, niemniej sadzę ze kazy przed nacisnieciem spustu mniej lub bardziej swiadomie wie co robi i dlaczego...

#29
hehe.... bono, nie nabijaj się tak z tej filmówki. Zdawałem w zeszłym roku do Katowic i niczego podobnego sobie nie przypominam. Wręcz przeciwnie - rozsądne i konkretne pytania Ramlaua. Ale może właśnie dlatego byłem 9 na 8 miejsc a nie ósmy...:)) No nic - w tym roku, oprócz Katowic, składam papiery również do Łodzi; może tam jest tak jak piszesz:)

Emo, jak dla mnie bomba; znakomita fotka.

#31
Emo
Czy kiedy robisz zdjecie to juz wiesz ze to bedzie to zdjecie?
Czy robisz serie zdjec i wtedy widac, ktore ma byc to wlasciwe?

A tak technicznie to czy wiesz jak bedziesz chcial je wywolac, juz od poczatku, kiedy fotografujesz? Czy moze zrobiles zwykla odbitke, a pozniej postanowiles przyciemnic wszystko poza droga?

Mowiac krotka urodziales sie geniuszem :-) czy tego sie nauczyles?
To bardzo wazne dla poczatkujacych, takich jak ja.

W ogole super, ze jest na forum pare zdjec, ktore ucza i zmuszaja do myslenia. Dzieki
Pozdrawiam

#33
ElaJo pisze:Emo
Czy kiedy robisz zdjecie to juz wiesz ze to bedzie to zdjecie?
Czy robisz serie zdjec i wtedy widac, ktore ma byc to wlasciwe?

A tak technicznie to czy wiesz jak bedziesz chcial je wywolac, juz od poczatku, kiedy fotografujesz? Czy moze zrobiles zwykla odbitke, a pozniej postanowiles przyciemnic wszystko poza droga?

Mowiac krotka urodziales sie geniuszem :-) czy tego sie nauczyles?
To bardzo wazne dla poczatkujacych, takich jak ja.

W ogole super, ze jest na forum pare zdjec, ktore ucza i zmuszaja do myslenia. Dzieki
Pozdrawiam
Nie jestem geniuszem nauczyłem sie teog i cały czas sie ucze miałem i ma genialnych nauczycieli to dzieki nim osiagam przyzwoite efekty .
hmm lepiej odpowiadać szybko i konkretnie szybko juz nie moge konkretnie tak ..