#27
maco pisze:A latali tylko poddźwiękowo ?
a wyobraża sobie kolega naddzwiękowo nad Radomiem ;)

maco pisze:Czy można było i coś takiego zobaczyć ?
przy dużej wilgotności powietrza i przy ostrych manewrach taki efekt jest do uzyskania na predkościach poddzwiekowych.
miałem okazje pare razy cos takiego w Radomiu widziec ale foty z tego wyszły dość mizerne :(
za to zarywanie strug na F16 to ......

#30
Nie jestem specem od fizyki, ale takie cuda tworzą sie przy przechodzeniu przez bariere dzwieku.
Wilgotne powietrze skrapla sie tworząc mgłę.
Moze ktos mądrzejszy doda dlaczego ma to kształt kolisty?
Ale podejrzewam że od fali dzwiekowej rozchodzącej się od strony silnika/ów

#31
ODZIO pisze: ale takie cuda tworzą sie przy przechodzeniu przez bariere dzwieku.

no nie do końca ;)

zjawisko jest wynikiem ujawniania się fali udeżeniowej przy zbliżaniu się do prędkości 'swierchzwuka' a konkretnie obnizeniem ciśnienia za fala udezeniową co w wilgotnym powietrzu skutkuje pojawiniem się pary wydonej.

to tak na prędce ;)

#32
No bardzo dobrze się na to patrzy, fakt!
Szczegolnie leży mi ten w sumie prosty zabieg podania samolotów po przekątnej, dodający całości dynamizmu.
A co do (najlepszej, trudno dyskutować) dwójki - ciekawe, czy mi się uda (latem, jeśli jeszcze w tym wieku nastąpi :evil: ) zrobić znacznie prostszy szot oparty na motywie rozgrzanego, rozdygotanego powietrza nad czymś (asfalt???). Tylko za tym "naturalnym filtrem zniekształcającym" trza jeszcze ustawić coś intrygującego.. :?

#34
Widze że kolega w klimacie lotniczym :D :D :D
Szkda że same suszarki, że żadnego klasyka :roll: w zeszłym roku kolega w Góraszce był??Mustang latał, yam można zrobić naprwde piękne zdjęcia :roll:

#35
Timi się ukryć nie da że wole odkurzacze a ze śmiglaków coś a'la Tu-95 :mrgreen:

na pociągniecie dalej, Red Arrows z prawdziwnym ziarnem filmowym - wymierajacym jak dinozaury ;)

Obrazek