#7
Incuba pisze:przecież to z matrycy zaprojektowanej przez nielubianego sony'ego;D
z tego co pamietam to jest matryca nikona pierwszy raz nikonowska matryca z dslr...

#8
bacanski pisze:
Incuba pisze:przecież to z matrycy zaprojektowanej przez nielubianego sony'ego;D
z tego co pamietam to jest matryca nikona pierwszy raz nikonowska matryca z dslr...
Jeszcze jakby miała 16bitów na kolor...

#10
dla mnie bicie piany jest ładnie ale niech pokażą to iso 10000 gdzie jest naprawdę potrzebne a nie lądują "Exposure Time 1/800 sec "
w takich warunkach większość "luster" dobrze wypada przy wysokim iso

#11
10.000 ISO to jest jednak naprawdę dużo i niezależnie od oświetlenia ciężko żeby nie miało szumu.

Incuba, może amatorskie pytanie, ale z tego co napisałeś wnioskuję, iż matryce dla Nikona robi Sony ? (nie znam tematu, jeśli ktoś ma jakiś link do artykułu o tym, będę dźwięczny)

#12
bacanski pisze:
Incuba pisze:przecież to z matrycy zaprojektowanej przez nielubianego sony'ego;D
z tego co pamietam to jest matryca nikona pierwszy raz nikonowska matryca z dslr...
hmm no nie powiedzialbym, d1 mial nikonowski przetwornik. ktory to ewoluowal potem w strone jakiegos przetwornika 10mega pikselowego ktory byl nawet w prototypie d2x. D1x mial przetwornik nikonowski.

Lbcast w d2h jest tak samo nikonowski, sensor w d3 jest tez calkowicie nikonowski, nie zdziwie sie jak to jest ten rewolucyjny snesor nad ktorym pracowali od ponad 10 lat. Pozostale sensory wyszly z fabryki sony (nie wiem czy wszystkie) ale wyprodukowac nie znaczy zbudowac chcialbym zauwazyc. D300 prawdopodobnie ma jakas rewizje sensora ktory sie znajduje w nowym sony.

#13
no tak, przypuszczam że obraz to nie sama matryca ale jeszcze cała masa elektronicznych układów przetwarzających obraz. Wydaje się, że w d300 siedzi faktycznie układ Sonego ale obrazy jakby inne. O ile oczywiście można z sieciowych sampli wnioskować.

Mam nadzieję, że Nikon wreszcie uniezależni się od Sony w całym segmencie luster bo na tej współpracy w krótkim okresie czasu na pewno by tracił. Skutki takiej kooperacji były widoczne doskonale po błyskawicznej zmianie d40 na d40x.

#14
Maćko pisze:
Mam nadzieję, że Nikon wreszcie uniezależni się od Sony w całym segmencie luster bo na tej współpracy w krótkim okresie czasu na pewno by tracił. Skutki takiej kooperacji były widoczne doskonale po błyskawicznej zmianie d40 na d40x.
Rozwiń myśl proszę, bo mnie to zaciekawiło :)

#15
Nikon w niedługim czasie po premierze d40 z 6Mpix matrycą wprowadził na rynek d40x z matrycą 10Mpix. To samo body z innym przetwornikiem. Aparaty były przez pewien czas sprzedawane równolegle. Wedle przypuszczeń Sony wycofał z produkcji mniejszą matrycę i Nikon nie miał wyjścia - musiał dostosować swoją ofertę co zapewne zwaliło na łeb całą strategię marketingową.

#16
To dlatego D40 był tak tani, w porównaniu do D40x ? Ciekawe, nie słyszałem o tym. Póki co nadal widzę, że są sprzedawane równolegle i parametrycznie D40x za 2200 zł nie jest zbyt popularny w stosunku do D40 za 1690 zł

Miejmy nadzieję że nikon wkrótce sam sobie będzie robił matryce. :)

#17
ja ogladałem ciepłe wydruki A4 z 300 i 3ki przy czułościach 3200 i wyglądają naprawdę rewelacyjne, system śledzenia koloru przez autofokus też jest świetny.... co ja zrobie z tymi szkłami do Canona ???!!! :wink: