Zestaw błyskowy na wesele

#1
Witam!
Dopiero zaczynam przygodę z poważniejszymi zestawami, ale mam swoją małą wizję (*nie moja - widziałęm to już gdzieś).

Chciałbym zabierać na wesele (do domu weslnego) kilka lamp błyskowych, rozstawić je strategicznie w 2-3 miejscach i tak żeby przy każdym zdjęciu było jasno i efekciarsko.

Na oku mam takie coś:
"Elfo Zestaw lamp Miqro PRO/3 "
są to 3 lampy, 2 sofboxy, 3 statytyw, 3 x MIQRO pro ,1 x wrota z ramką, 1 x plaster miodu,1 x przewód synchronizacyjny.

cena ok 4200zl (i to raczej mój cały budżet)

teraz tak, czy ten zestaw mi wystarczy żebym wszedł z aparatem na wsele (mam speedlite 580 EXII na aparacie) i zaczął strzelać? czy potrzebuje jakiś dodatkowych akcesoriów (2 dodatkowe przewody synchro? jakieś zdalne moduły synchronizacyjne? bo przewod to raczej nie na wesele...) czy te lampy mają fotocele?


i drugie pytanie:
przenośny flash/softbox - co polecacie? czy poprostu dokupić drugiego speedlite'a i zamknąć go w softboxie? tylko że pracowałem na 2x speedlite i średnio chcą współpracować jak się nie widzą... jest jakiś inny lepszy sposób ich wyzwalania?


pozdrawiam!

#2
1. IMHO ma to niewiele wspólnego z idea reportażu ślubnego.
2. Po 3 ostrych imprezach będziesz miał ten sprzęt do wyrzucenia, ktoś się potknie, przewróci, pupa!
3. na co drugim zdjęciu będziesz miał ustrojstwa w kadrze...
4. zarzniesz atmosferę sali jak nie przymierzając kamerzysta halogenami ogrodowymi


reasumując na wesele: dobre body ff, wysokie iso, jasne szkła, jedna 580 na korpusie, ostatecznie z garrym fongiem, jak chcesz kombinować z kontra to max 2, 3 580 ex z podpiętymi pocket wizardami + doświadczenie strobistowe spokojnie ci stykna.

POZDRO

#3
o, dzięki za poradę! pierwsza rzecz jaką znalazłem

http://www.pocketwizard.com/inspiration ... tt_lillian

może komuś się przyda. muszę poczytać o tych pocket wizardach, nie słyszałem o tym wczesniej!

co do dobrego body - to mam jedynie 40D a ff zastąpię sobie sigmą 10-20 ... niestety - póki co - budżet niski, ale strzeałem już tym i efekty były bardzo dobre.

anyway, mam teraz trochę czytania więc wróce z pytaniam niedługo :P

#6
świetna strona! ja współpracowałem tylko z "kamerunem" który miał większe doświadczenie odemnie i bardzo fajnie mną "pokierował" przez co obojgu się dobrze pracowało. co do światła, wiem, nie chcę kiczu, ale pracowałem na kilku ciemnych salach, z różnymi dziwnymi kolorami sufitów i szukam jakiegoś rozwiązania. zdjęcia na tej stronie co podałes... przepiękne (technicznie) i jestem bardzo ciekawy jak takie dobre efekty można uzyskać... bardzo jasne, duży kontrast... ja wiem że potem się dużo z takiego rawa wyciąga ale mimo wszystko - czy koniecznie potrzebuję body z ff? czy mogę się zasłonić sigmą 10-20 f3.5? może nie jest to najlepsze szkło na świecie ale jestem ciekawy czy da się takie efekty nim uzyskać...

gary fong (lighsphere?) na 580tce + taka sigma da rade?

i np drugie body z już lepszym zoomem (70-200 f2.8)??

pozdrawiam i serdeczne dzięki za wszelkie tips and tricks!