takie tam (tytuł zmieniony)

#1
Moi Drodzy,

Wygląda, że nikt poza mną i ojcem tego niewątpliwego osiągniecia, Cygnusem, nie zauważył, że w piątek, 27 lipca, zostałem zbanowany :roll: . Zainteresowanym jak abstrakcyjnie błahy był powód zablokowania mojego konta, czyli sięgnięcia przez Cygnusa po najcięższą broń, jaką dysponuje Moderator polecam lekturę wątku http://www.fotoarts.pl/skojarzenia-t125 ... zenia.html . Mimo, że nikt tego faktu nie odnotował i być może cała sprawa nikogo nie intersuje, to dla mnie było to coś zupełnie nowego. W sumie mógłbym nad sprawą przejść do porządku dziennego i nie rozpaczać nad rozlanym mlekiem. Mógłbym, ale...
Cygnus pisze:Krótki urlop jeszcze nikomu nie zaszkodził. :wink:
Ten wczorajszy wpis Cygnusa dowodzi, że podobnie bezsensowne interwencje mogą W PRZYSZŁOŚCI dotknąć dowolne konta, nawet te z 4700 wpisami, 46 pomocami i z ZEREM :roll: ostrzerzeń. W dowolnym momencie. Z byle powodu. Tylko dla tego, że ktoś jest nie w formie/humorze (niepotrzebne skreślić).
Jak zwykł był mawiać mój siedmio letni syn - to ja jednak dziękuję.
Będę się od czasu do czasu logować, coby zobaczyć, co słychać, jednak od tej chwili moje uczestnictwo w FA będzie jedynie pasywne. To jest mój ostatni wpis.

Brawo, Moderatorze!

Pozdrawiając wszystkich serdecznie,
Żegnam się,
Ostatnio zmieniony pt sie 15, 2008 6:07 am przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.

#3
Cygnus napisał:
Luc, masz bana przynajmniej na ten weekend za swój wpis sprzed tygodnia.

Chyba nie sądziłeś, że ujdzie Ci to płazem ? Wink


OT:
Cygnus, wiem, że kukurydza, ale żeby bana...



myślałem, że to jakiś żart... :shock:

#5
Dość zawikłany jest Twój post, ale starawszy się to poskładać, przedłożę też swoje zdanie.
Po pierwsze luc myślę, że to nie w porządku obarczać userów brakiem reakcji. Przez Twój post przemawia (usprawiedliwiona mniej lub bardziej) krzywda i podejrzewam. że teraz większość userów zajmie się tłumaczeniem braku swojej reakcji niż istotą sprawy. A moim zdaniem - sprawa w tym wypadku dotyczyła Ciebie i Cygnusa i w tym przypadku zbiorowej odpowiedzialności nie można pod to podciągać.
Po drugie. Znam Ciebie i Krzyśka. Oboje zcinaliście nie raz na forum. Przecież znałeś jego charakter. Mało razy Luc z żarcikiem pisałeś pojudzając go (nie chce mi się szukać w archiwach, ale coś w stylu) „oj przestańcie, bo zaraz Cygnus przyjdzie i zrobi z tym porządek….”
Cygnus zareagował tak, a nie inaczej. Fakt – zachowując swoje cygnusowe zasady – mógł z Twojego konta z 4700 wpisami, 46 pomocami i z ZEREM ostrzeżeń, zrobić konto z 4700 wpisami, 46 pomocami i PIERWSZE ostrzeżenie. Ban jak doczytałam został wręczony na 3 dni.
Po trzecie chyba zapominasz o tym, że Incuba orędował w Twojej sprawie.
Po czwarte, pięknie, kolorowa marchewko, pięknie - to dość pochopna i nieprzemyślana rzecz, jaką mogłeś zrobić Luc. Ale tak naprawdę to Twoja decyzja, jesteś dorosłym facetem i zrobisz, jak uważasz :)

#7
Wlasnie Lucek ja tez nic nie znalazlem za co dostales bana... ja poki co mam 1 ostrzezenie i chyba tez przyznane bez powodu... ;) (zgadnijcie od kogo dostalem... ;) )...

rozumiem netykiete ale troche wolnosci...

#8
bacanski pisze:Wlasnie Lucek ja tez nic nie znalazlem za co dostales bana...
możliwe, że chodzi o to:
luc pisze: "pięknie, k u r w a, pięknie Evil or Very Mad"
...

#9
rozumiem, ze przybywaja na forum osoby niepelnoletnie oraz Ci co nie chce sluchac/czytac bluzgow... ale sorry wejdz na jakiekolwiek inne forum i znajdziesz tego tam na peczki... od mozna powiedziec delikatnych bluzgow ktore prof. Miodek uznal za wyrazajce emocje do krwistych stekow... (mam nadzieje, ze za to nie dostane bana ;) )

to jest jedno z forow, ktre ma najmniej bluzgow w swojej tresci...


Tylko dla pelnoletnich i umiejacych interpretowac netykiete... SWIADOMYCH SWOICH DECYZJI
Ostatnio zmieniony śr sie 08, 2007 12:20 pm przez bacanski, łącznie zmieniany 3 razy.

#10
bacanski pisze:rozumiem, ze przybywaja na forum osoby niepelnoletnie oraz Ci co nie chce sluchac/czytac bluzgow... ale sorry wejdz na jakiekolwiek inne forum i znajdziesz tego tam na peczki... od mozna powiedziec delikatnych bluzgow ktore prof. Miodek uznal za wyrazajce emocje do krwistych stekow... (mam nadzieje, ze za to nie dostane bana Wink )

to jest jedno z forow, ktre ma najmniej bluzgow w swojej tresci...
ja wszystko rozumiem, ale chciałem tylko znaleźć jakaś odpowiedź na twoje pytanie i znalazłem tylko to, a za co dokładnie to chyba wie tylko Cygnus

#12
Ja luca rozumiem. W pewnym wieku czlowiek jest juz na tyle wyksztalcony, ze bierze odpowiedzialnosc za swoje czyny i slowa, i denerwuje go ,ze ktos o kim nic nie wie rozstawia go po katach. Mysle, ze to kwestia autorytetow. Rozumiem, ze sa rzeczy zabronione przez prawo i nalezy wtedy reagowac szybko i skutecznie. Ale za slowo "kura"? Dobrze, ze w realnym swiecie nie ma takich cenzorow, gdyz nie byloby na nim polowy obecnej dobrej literatury, o kinematografii nie wspominajac. A dzieci? Dzieci poznaja te slowo wczesniej niz naucza sie obslugi komputera. Tak wiec, czy w zwiazku z tym, ze wyrazilem swoja opinie, nieprzychylna tutejszej wladzy i zarazem uzylem wulgarnego slowa, zostane zbanowany? Bo jesli tak to prosze o bardziej drastyczne srodki w postaci calkowitego zlikwidowania konta. gdyz jakakolwiek zabawa z kagancem na twarzy nie sprawia mi zadnej przyjemnosci.
Ostatnio zmieniony śr sie 08, 2007 8:02 pm przez KEEK, łącznie zmieniany 1 raz.

#13
Skoro Luc poczułeś się urażony, to wyjaśniam.

Dostałeś bana ponieważ złamałeś zasady forum i zrobiłeś to z premedytacją.
Nie jesteś tu od wczoraj i wiesz, że nie toleruję podobnego zachowania.
Wiesz też, że skrypt forum wyłapuje wulgaryzmy i nie pozwala im zaistnieć w pełnej formie
ale Ty wpisałeś to słowo w ten sposób, aby skrypt ominąć i aby było ono widoczne.
Zrobiłeś to świadomie i ja też świadomie dałem Ci za to bana.
Nie ostrzeżenie, ponieważ wyszedłem z założenia, że ludzi w Twoim wieku nie uczy się już dobrych manier,
parafrazując przysłowie, można powiedzieć, że czegoś się Jaś nauczył, tego Jan już nie zmieni.
Skoro uznałeś, że Twoje kilka tysięcy postów pozwala Ci bezkarnie łamać zasady, to się mylisz,
a robienie teraz z siebie ofiary moderatora jest po prostu nie etyczne.

Być może oczekujesz przeprosin za fakt zbanowania, nie dostaniesz ich.
Mogę Cię jedynie przeprosić za fakt nieodblokowania twojego konta po weekendzie,
ale nie dawałeś żadnego znaku zycia, a ja nie wiedziałem, czy wiesz, że masz bana czy nie.


Co do pozostałych wypowiedzi, to jakim językiem posługujecie się w swoich domach, zostaje pomiędzy czterema ścianami,
jak rozmawiacie w gronie swoich znajomych, zostaje pomiędzy Wami,
ale forum jest publiczne i dopóki Incuba nie zwolni mnie z tego obowiązku, będe napiętnował wszystkie próby sprowadzenia języka rozmowy do poziomu ulicy

#15
Dla mnie to raczej dziecinne.
Dostałem bana obrażam się i sobie idę, ale przedtem założę swój oststni temat żeby wszyscy wiedzieli jak mi źle. (Wygląda, że nikt (...) nie zauważył)

#17
Perek pisze:Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą...
I na tym MADRYM stwierdzeniu napisanym przez Kamila proponowalbym zakonczyc watek...

#19
Mojej reakcji Łukaszu nie mogłeś zaznać, a to z takiego
prostego powodu, że cała sprawa rozegrała się
w wątku, którego ani razu nie otwarłem aby go przeczytać.
Teraz po tym całym "halo" był mój pierwszy raz.
Po lekturze topika, powiem Ci tylko jedno.
Nie jesteś tutaj od wczoraj. Widziałeś co się działo
z moim kontem jak zadarłem
z Cygnusem, który jest odrobine przewrażliwiony
na pewnym punkcie. Więc albo nie umiesz wyciągać
wniosków z błędów innych, albo zrobiłeś to z premedytacją
licząc, że Ciebie ominie "chłosta". Jak widzisz palec boży
moderatora nie jest łaskawy dla nikogo. No prawie nikogo :lol:
Inna sprawa - szkoda, że tak podchodzisz do sprawy,
bo fajnie było czytać Twoje posty i oglądać Twoje dzieła.
Teraz będzie odrobine smutniej, ale coż - Twój wybór.

Pozdrawiam serdecznie,
niestety ostatni raz Ciebie Łukaszu,
albo i nie...... :)

#20
luc, troche to co robisz to dziecinada i w dodatku dziecinada malej rozpuszczonej i niedowartosciowanej dziewczynki. forum to nie cale i nie codzienne zycie. forum to pewien twor, a kazdy twor ma (jak sama nazwa wskazuje) stworce (to wzgledne akurat jest ;)). stworca ustala zasady i ich nalezy sie trzymac. cygnus ladnie i rzeczowo wszystko wyjasnil i spodziewalabym sie zamknecia sprawy.
ale Ty zamiast sprawe zamknac to ja otwierasz, zeby pokazac wszystkim... no wlasnie, co?

jak mialam 13 lat siedzialam na ircu i traktowalam toczace sie tam dyskusje jako najwazniejsza rzecz na swiecie. gdybym dostala bana na ukochanym kanale prawdopodobnie zareagowalabym tak jak Ty w tej chwili. ale na milosc boska, Ty masz, jak sam mowisz, 7mioletniego syna, wiec spodziewam sie ze i lat masz wiecej i niz ja wtedy i w dodatku zewnetrznych narzadow plciowych tez. i w tych wlasnie okolicznosciach ciezko zrozumiec mi Twoja decyzje o odejsciu i Twoje patetyczne pozegnanie.

to co sie wydarzylo wydaje sie byc raczej Twoja i ew. cygnusa prywatna sprawa, a obarczanie innych forumowiczow poczuciem winy z braku zwrocenia uwagi na Twoja nieobecnosc jest raczej nie na miejscu.

tyle ode mnie. przepraszam jesli opacznie zrozumialam Twoje rozzalenie, zrozum tez, ze i Ty opacznie zrozumiec mozesz mojego posta w swoim rozzaleniu, wiec nie odpowiadaj w emocjach zbyt predko - od tego jest tez internet zeby moc wreszcie najpierw myslec, a potem mowic, a nie vice versa jak w realnym zyciu.

przepraszam tez, jesli wg forumowiczow traktuje forum za malo serio ;)

pozdrawiam Cie luc cieplo i licze, ze po glebszym oddechu i spokojnym przemysleniu sprawy wrocisz z nowa sila na forum (bo fakt, smutno byloby bez Ciebie).
i innych tez pozdrawiam.
mg.