Puk, puk?

#1
Witam wszystkich!!! Jestem (nie)dumną posiadaczką 300-tki Canona. Chciałabym ( z góry przepraszam za to krzyczące amatorszczyzną wyrażenie) pstrykać trzydziestką albo lepiej 10D Canona. W ogóle rzadko podoba mi się tak na prawdę jakiekolwiek zdjęcie a już najrzadziej moje własne. Mam wrażenie,że im bardziej krytycznie podchodzę do moich fotek, tym więcej krytyki mnie spotyka ze strony innych ludzi. Czasem myślę, że lepiej byłoby zająć się hodowlą jedwabników. A tak serio to próbuję fotografować od dwóch lat i mam nadzieję pogłębić w znacznym stopniu swoją wiedzę na ten temat z Waszą pomocą. Mogę również służyć radą dla początkujących. Ale się rozpisałam... Pozdrawiam!

#2
cześć Marta.

tez chciałbym focic kiedys canonem na dzien dzisiajszy 10d lub nikosiem d100:), ale za pare lat te sprzet potanieje w znacznym stopniu i bedzie mozna sobie taki sparwic pod choinkę:)

Zycze powodzenia w zdowbywaniu wiedzy i zapraszam jak zawsze każdego nowego użytkownika do dyskusji:)

Pozdrawiam

a 'propos puk puk

#3
Drogi Incubo!! Nie chcę żebyś pomyślał, że chodzi mi tylko o sprzęt.
Nie oszukujmy się jednak, jast rożnica w fotkach z dobrego aparatu , choć nie zawsze cena jest adekwatna do możliwości. Marudzę tylko bo coś co zawsze uważałam za atut (czyli tzw. miękkość mojego obiektywu) zaczęło działać mi na nerwy. Staram się, żeby zdjęcia były ostre a tu nic. Wiem, wiem złej baletnicy przeszkadza rombek spódnicy. Niebawem planuję wrzucić trochę fotek na www więc liczę na recenzje.

#8
O optyce już pomyślałam. Nie wiem czy będzie dobra (czytałam ,że preferujecie oryginały), ale z pewnością lepsza od mojej obecnej i w dodatku na moją kieszeń. Jakby kto czytał to właśnie proszę o recenzje, chodzi mi o Tokinę AT-X 287AF SV 28-70 f/2.8
Może być???

#9
hmm recenzji nie widzialem ale z parametrow widze ze skoro ma stale 2.8 to moze to byc calkiem ciekawe szkielko...

i kto powiedzial ze tolerujemy tylko oryginalne szkla producentow.. dobre szklo to dobre szklo marka juz mniej wazna...

#10
Witaj Marto.

Jeśli ta Tokina to 287 SV PRO, ze stałą 2,8 to może być niezłe szkiełko. Choć to nowa konstrukcja i recenzji nie znam.
Zawsze przed zakupem możesz założyć do body i strzelić parę fotek na próbę. U porządnego sprzedawcy powinno to być możliwe.

Ale na filtry z gwintem M77 to kasy troszkę wydasz :(

Pozdrawiam

#11
A co to znaczy oryginaly ?? jesli chodzi ci np o optyke canona lub nikona ..... no to fakt jest dobra ...... ale ja pracuje rowniez sigma czyli producent niezalezny i chwale sobie szkielka tego producenta .... cena przystepn .....bardzo dobra jakosc obrazu .... choc motor jest kiepsciutki :))

#12
Jeśli chodzi o tę Tokinę, to może się ona okazać o wiele lepsza od "standardowych" plastikowych gówien nikona czy canona. Zwłaszcza ATX i PRO.

A tak swoją drogą Hicks - Sigma owszem ale te lepsze egzemplarze też przestają już powalać ceną :(

Pozdrawiam

#14
marta pisze:O optyce już pomyślałam. Nie wiem czy będzie dobra (czytałam ,że preferujecie oryginały), ale z pewnością lepsza od mojej obecnej i w dodatku na moją kieszeń. Jakby kto czytał to właśnie proszę o recenzje, chodzi mi o Tokinę AT-X 287AF SV 28-70 f/2.8
Może być???
Świetne szkło optycznie jest bardzo odbra po przymknięciu a mechanicznie .........! .Tylko żeby ci ręki nie urwało jak podepniesz to trzysetki:-))))

A myslałas o ATX pro 2,6-2,8 ? jest solidniejsza nie wiem czy tańsaa ? Co do sigmy optycznie jest OK ale ja miałem pecha do tej firmy mechanicznie dla mnie te szkłą nie zdały egzaminu.:-( Nie będe pisał ile nerwów i kłopotow z tym miałem

#15
DOBRE!!! (To z tą ręką) Mam nadzieję, że wkrótce wymienię również body. Dziękuję wszystkim za rady w związku ze szkłem, to dla mnie kupa kasy i nie chcę kupić jakiegoś złomu.