#82
oj Incuba/Adrianie ;) to był tylko taki żarcik...nie zauważyłeś że mam troszkę dziwne poczucie humoru? :twisted:
nie mam w zwyczaju wpraszać się...tym bardziej...to pominę :twisted:
pozdrawiam

ps. życzę ci spokojnego wypoczynku< tzn. bez pracy..czysty relax>

#83
ilona pisze:Witam Cię PirAniu w naszym gronie!
Czytam o tym Pinholu... i nie bardzo rozumiem... no dobrze - jest to stara wersja aparatu fot... ale na jakiej zasadzie Twój Zenit bez obiektywu - z blaszką - przerobiony na Pinhol działa?
witam i dziękuję za ciepłe przyjęcie :)
w blaszce, która jest założona w miejsce obiektywu, zrobiona jest dziurka o bardzo małej średnicy, rzędu 0,1-0,3 mm. otwór ten zachowuje się jak soczewka, tworzy odwrócony obraz rzeczywistości na materiale światłoczułym założonym na ściance po przeciwnej stronie tego "obiektywu". mała średnica otworu pociąga za sobą konieczność stosowania długiego czasu naświetlania - od kilku do kilkudziesięciu minut, a rezultaty często są niezwykłe :)
znalazłam fotke robioną ustami - pochodzi ona ze strony www.pinhole.org (polecam)

#84
ilona pisze:Witam Cię PirAniu w naszym gronie!
Czytam o tym Pinholu... i nie bardzo rozumiem... no dobrze - jest to stara wersja aparatu fot... ale na jakiej zasadzie Twój Zenit bez obiektywu - z blaszką - przerobiony na Pinhol działa?
witam i dziękuję za ciepłe przyjęcie :)
w blaszce, która jest założona w miejsce obiektywu, zrobiona jest dziurka o bardzo małej średnicy, rzędu 0,1-0,3 mm. otwór ten zachowuje się jak soczewka, tworzy odwrócony obraz rzeczywistości na materiale światłoczułym założonym na ściance po przeciwnej stronie tego "obiektywu". mała średnica otworu pociąga za sobą konieczność stosowania długiego czasu naświetlania - od kilku do kilkudziesięciu minut, a rezultaty często są niezwykłe :)
znalazłam fotke robioną ustami - pochodzi ona ze strony www.pinhole.org (polecam)

#85
Hejas!

Jezdem nowy i kompletnie zielony jesli chodzi o fotografowanie, dlatego miedzy innymi sie zarejestrowalem :lol:

Pozdrowka dla wszystkich!!!

p.s. zaraz napisze drugi moj poscik, tym razem w dziale "poszukuje" :wink:

#87
Witaj Black655
miło że do nas się przyłączyłeś
a znajdziesz tu napewno wiele odpowiedzi na dręczące cię pytania jest tu wiele tegich głów :D
pozdrawiam

#89
Czesc
Jestem Tomek,
Poczatkojacy amator. Lubie fotografie jak mi zdjecia wychodza a jak nie to zawsze mam na co zwalic. (np. brak talentu)
Ulubione tematy, NY i samochody a specialnie Mercedesy i to te stare.
Zaczalem na Nikonie N70 potem sie zepsol (tzn. ja go zepsolem) i zaczalaem od nowa na N80 a potem jak z kazda rolka sie zastanawialem kiedy sie w koncu naucze robic dobrych zdjec to sie zdecydowalem na cyfraka i teraz jade na Nikonie D100. Szkla mam srednie (ekonomiczne) Sigmy. ale narazie nie stac mnie na lepsze.

Troche moich zdjec jest do ogladniecia na www.300se.com
Polaczenie moich dwoch pasji! Fajne forum.

#94
Widzę że grono się powiększa :-) - cieszę się bardzo. Witam wszystkich którzy zawitali tu niedawno - oraz wszystkich pozostałych - stałych bywalców forum. Wlaśnie wróciłam z urlopu - miło się tu wraca... :)

#95
Cóż, kiedyś bawiłem się w fotografię w szkole średniej, potem mi przeszło, teraz robię zdjęcia od 1,5 roku- z różnym skutkiem:). Najśmieszniejsze jest to, że najczęściej fotografuję nie to co bym chciał np. nigdy nie interesował mnie reportarz, a ponieważ zamówień jest sporo... Zawsze fascynował mnie portret, ale z braku chętnych do stanięcia przed obiektywem...

Kolejny paradoks polega na tym, że choć jestem fanatykiem tradycyjnych metod w fotografii, to ostatnio większość moich "prac" to prezentacje multimedialne i wydruki spod photoshopa.

Fotografuję czym się da: przeszdłem przez Zenita, Practikę, Werrę (bardzo dobre aparaty) Nikona F-60, Nikona EM, Pentax SFX. Obecnie zmagam się z swoją nieudolnością za pomocą Nikona 801-s, Pentacona SiX i jakiegoś 2- megowego cyfraka.

Na koniec proszę uwierzcie mi skany z negatywów solidnego aparatu tradycyjnego są lepsze od zdjęć z byle cyfraka.

#96
No witam serdecznie

Widzę ,że trochę zakręcony z Ciebie psycholog. Albo masz takiego farta i ciągle robisz coś innego niż byś chciał :) .

pozdrawiam

#98
cześć mam na imię łukasz jastemz Łodzi
Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2004 10:24 pm przez grabasz, łącznie zmieniany 1 raz.

#99
Witamy serdecznie :) wszystkich nowych uzytkowników fotoforum :)
nasze grono ciągle się powiększa ..jednak mamy nadzieję że nie umilkniecie za jakiś czas :) oraz będziecie się dzielić Waszą wiedzą i doświadczeniami :) a i dla siebie coś tu znajdziecie jest tu wiele utalentowanych osób :)
jeszcze raz witamy
pozdrawiam