Witam. Dziwnie zachowujacy się sprzęt 50d!

#1
Witam.
Ma pewien problem. Mianowicie do tej pory pracowałem na 400d i Canon 50 mm ze światłem 1.8. Zakupiłem niedawno Canon 50d. Wizualnie stan idealny. Ale rzecz w tym, że obiektyw 50 mm bardzo źle ostrzy. Osrzy przed, ostry po, a nawet jak naostrzy na dany punkt i tak nie ma tej ostrości co przy 400d, nawet przy przysłonie 4 nie jest to taka brzytwa jak przy 400d. Zna ktoś może odpowiedx na to pytanie ?. P.S. wszelka zabawa w kalibracje w aparacie odpada, bo już się bawiłem. Bede super wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam
Piotr

#3
hmm, ja tam nic nie widze, sam mam 50d i smiga jak trzeba, wez tez pod uwage ze ten aparat ma 15mpx....i szczeze mowiac sam sadze ze jest to troche za duzo ;/ 12 bylo by git.

#4
hmm zeby cokolwiek powiedziec trzeba by miec jpg w pelnej rozdzielczosci nie ruszany taki prosto z puchy lub jeszcze lepiej rav, ta tamtym nic nie widac. Ja mialem podobne odczucie kiedy porownywalem pliki z nikon
D70 do plikow z nikon D200 i D2X z D70 wydawaly sie ostrzejsze przez to ze matryca jest o polowe mniejsza,
jednak po wydrukowani A3+ oba byly ostre jak trzeba ....

Ogladamy to na monitorach na kropie 500% zapominajc ze te urzadenia zostaly skonstruowane do robienia zdjec. A zdjecia powstaja na papierze, czy z labu, czy z maszyny drukujacej a wtedy sprawa juz wyglada calkiem inaczej

#7
Hmmm chyba mi się udało. Po długich kombinacjach i prawie wysłaniu sprzętu na żytnią o dziwo udało mi się ustawić na mikroreguladcji o 12 stopni do tyłu. Chociaż wczesenij sie bawiłem to niewystaarczało. Ale jak daje 12 to est chyba w miare ok. Jetsem zadowolony. Czyli niepotrzebnie bym wysłał na żytnią.
cron