Fotografia w WSSiP w Łodzi ???

#1
Zastanawiam sie ciężko nad Fotografią - studiami podyplomowymi na WSSiP w Łodzi... Studia co prawda 2-letnie, ale kasę chcą ciężką i nie wiem czy warto :? Jesli ktoś wie coś o tej szkole - uczy(ł) się tam, lub zna kogoś takiego - niechże skrobnie jakieś info, a bedę wdzięczny po grób!!! pozdrawiam all the forum!!! :lol:

#3
Rave pisze:hmmm mozna by powiedziec ze Lodz to Lodz... :D ale...
...no właśnie! ALE CO???:) nie warta tych pieniędzy, czy w ogóle nic nie warta? masz może kontakt z kimś co się tam obraca? jeśli tak, to skrobnij mi please na maila: armanoff@interia.pl .........pozdro

#4
o mi sie ten post podoba... bardzo chciala bym sie dowiedziec czegos o studiowaniu fotografi w Łodzi wlasnie :)
podobno filmowka otwiera normalny kierunek zakonczony magisterka z fotografii... czy ktos moze wie co trzeba zrobic zeby sie dostac na takie studia ??

#5
ogolnie sa rozne kierunki, miedzy innymi operatorka albo fotografia, na oba masz takie sam egzaminy, najpierw (na foto do 30 maja) wysylasz swoja teczke z do 20 zdjeciami i 2 prace, daja z gory 2 tamaty do zrobienia, pozniej jak przejdzie dalej to jest jakis egzamin z historii sztuki i rozmowa kwalifikacyjna, pozniej na sam koniec jest jeszcze chyba jakis egzamin. tak ze bardzo ciezko sie dostac, ale probowac warto :)

#6
bobi pisze:ogolnie sa rozne kierunki, miedzy innymi operatorka albo fotografia, na oba masz takie sam egzaminy, najpierw (na foto do 30 maja) wysylasz swoja teczke z do 20 zdjeciami i 2 prace, daja z gory 2 tamaty do zrobienia, pozniej jak przejdzie dalej to jest jakis egzamin z historii sztuki i rozmowa kwalifikacyjna, pozniej na sam koniec jest jeszcze chyba jakis egzamin. tak ze bardzo ciezko sie dostac, ale probowac warto :)
to apropos Filmówki, czy WSSiP ? A czy wiesz coś o wssip?

#9
VII. FOTOGRAFIA

Jednolite, 5-letnie studia magisterskie, stacjonarne

Informacji o wymaganych dokumentach, konsultacjach i terminach egzaminów szukaj wyżej

Studia na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w specjalności fotografia są pięcioletnimi stacjonarnymi studiami magisterskimi i ich podstawowym celem jest nauka formułowania własnych wypowiedzi artystycznych oraz doskonalenie umiejętności zawodowych związanych z profesjonalnym tworzeniem obrazów fotograficznych.

W trakcie studiów słuchacze zdobywają i rozwijają umiejętności formułowania własnych wypowiedzi artystycznych. Program kształcenia umożliwia poznanie i opanowanie procesu twórczego w fotografii klasycznej, kreacyjnej, użytkowo-reklamowej.
Poznanie wybranych zagadnień z estetyki pozwoli studentom zrozumieć istotę procesu tworzenia obrazu fotograficznego. Przedmioty poświęcone wiedzy techniczno-technologicznej, uzupełnione zagadnieniami dotyczącymi kompozycji, projektowania graficznego, scenografii, aranżacji planu fotograficznego, historii fotografii - przygotowują przyszłego absolwenta do podejmowania pracy
w agencjach fotograficznych, prasie, wydawnictwach czy galeriach fotograficznych.
Studia kończy egzamin dyplomowy, na który składa się prezentacja pracy praktycznej w postaci cyklu fotografii, pokazu multimedialnego czy instalacji oraz przygotowanie i obrona teoretycznej pracy magisterskiej.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu wstępnego jest złożenie:

wymienionych w informatorze dokumentów
teczki twórczości własnej kandydata, która winna zawierać:
dorobek fotograficzny
( prace w formacie minimum 24 x 30 cm. w ilości: 10 do 20 zdjęć)
dwa zadania fotograficzne:
reportaż (5-7 zdjęć)
portret w plenerze i wnętrzu (po 2 zdjęcia)
wniesienie opłaty egzaminacyjnej.
Termin składania dokumentów i teczek twórczości własnej do 31 maja 2006 roku.

Konsultacje dla kandydatów ( prace fotograficzne )

- od 14 marca do 30 maja 2006 we wtorki w godzinach 1500 - 1700

Przebieg i zakres egzaminu wstępnego.

Egzamin wstępny w specjalności FOTOGRAFIA składa się z dwóch etapów, z których pierwszy jest etapem eliminacyjnym, natomiast drugi jest egzaminem konkursowym.

I. ELIMINACJA

Kandydaci w I etapie są oceniani na podstawie teczki twórczości własnej (bez udziału kandydata):

własnych prac fotograficznych
przygotowanych zadań fotograficznych.
O zakwalifikowaniu do egzaminu decyduje Komisja na podstawie oceny przedłożonych prac. Etap pierwszy nie jest punktowany.

II. Egzamin KONKURSOWY

Egzamin obejmuje następujące elementy:

rozmowę sprawdzająca wiadomości z zakresu: historii fotografii, historii sztuki, podstawowej wiedzy dotyczącej techniki i technologii fotograficznej.
wykonanie fotografii w atelier lub wnętrzu naturalnym na zadany przez komisję temat
recenzję - omówienie wybranej przez kandydata wystawy fotograficznej.
analizę przedstawionej przez komisję fotografii.
eksplikację i obronę prezentowanego dorobku twórczości własnej oraz zadań:
"reportaż" i "portret w plenerze i wnętrzu"
Każde zadanie egzaminu konkursowego jest oddzielnie punktowane.
Ilość punktów uzyskanych przez kandydata w czasie egzaminu konkursowego decyduje o przyjęciu
na I rok studiów.

Przewidywany termin egzaminu wstepnego 26 - 30 czerwca 2006 r.

#10
Zastanawiam się czy zdecydowałeś się na studia na WSSiP. Ja w tym roku skończyłam tam licencjat i nie jestem zadowolona. Ale nie będę duplikować tego co pisałam na innym forum:

Studiowałam na WSSiP fotografię (licencjat) i nie powiem - pierwsze dwa lata były maksymalnie inspirujące. Leciałam do szkoły jak na skrzydłach po to aby brać udział w zajęciach. To dzięki dwóm wykładowcom - panom Kobylińskiemu (reportaż) i Komorowskiemu (fot. autorska). Z tego co wiem - szkoła uznała, że jeden i drugi nauczyciel jest ZA DROGI i wywalili ich na zbity pysk. W miejsca świetnych nauczycieli przyjęli magisterków bez żadnych osiągnięć i o średnich umiejętnościach - ale przynajmniej tanich !

Czesne - co miesiąc 780 złotych! W szkole zimno. W październiku i listopadzie w auli gdzie odbywają się wykłady siedzi się w kurtkach i czapkach! Para idzie z ust. Toalety pamiętają lata 60-te. Jak ktoś nie widział jak wygląda PRLowskie wnętrze to zapraszam tutaj.

Tak jak ktoś pisał wcześniej - studenci dla WSSiP to tylko chodzące portfele. W kasie jest taki bu...del, że co miesiąc trzeba przychodzić z kwitkami aby nie skreślali z listy studentów (to im przychodzi wyjątkowo łatwo). Czesne z roku na rok wyższe o jakieś 20 zł/miesiąc.

Ale wszystko przebiło wydłużenie studiów z 3 lat do 4! Podobno materiału jest tyle, że 3 lata to za mało, aby go przerobić. Dlatego na 3 roku przyjeżdżałam do szkoly średnio raz na 2 miesiące (taki inspirujące były to zajęcia), a na 4 roku byłam tylko raz - skoro w ciągu semetru miałam tylko:
- wykład polegający na puszczaniu nam filmu (zaliczenie)
- j. angielski (ćwiczenia)
- spotkanie z promotorem
To były wszystkie zajęcia za które płaciłam 780 złotych co miesiąc. Kumpel z sarkazmem powiedział, że to najdroższe lekcje języka angielskiego jakie w życiu miał! BTW: fajnego nauczyciela od angielskiego też wywalili bo był za drogi. Teraz jest jakaś młoda dziewczynka zaraz po studiach.

Dlatego wszystkim ambitnym - NIE POLECAM. Ta szkoła się skończyła dawno temu.
cron