skaner do sredniego

#1
Witam postanowilem zasiegnac Waszej rady. Mam dylemat ktorego nie potrafia rozwiazac :) Otoz czy wielka roznice odczuje pomiedzy gestoscia optyczna 3.4 a 4.0 D ?? Wacham sie nad zakupem
tego
http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C8801011
a tego
http://www.agito.pl/product/11171

nie jestem pewien czy do moich potrzeb wystarczy ten pierwszy tanszy skaner. Nie widzialem skanow ani z jednego ani z drugiego i ciezko jest mi tak na sucho oceniac. Moze potraficzie cos doradzic? Nie koniecznie apropos tych dwoch skanerow, moze macie jakies swoje propozycje (ulubiencow wsrod skanerow).
Chodzi mi o pieknie zeskanowana klatke sredniego formatu. Maly format bede dawac do finisza wiec nim sie nie przejmuje.

Jak to wypada zakonczyc kazdy podobny topik:
please help!

#4
Moj kolega ma Arcusa 1200, mi do takich powiekszen spokojnie wystarcza... Tak samo do www. Moge Ci jakies skany velvii podeslac na maila jak chcesz ;). Tylko nie wiem jak teraz z dostepnoscia, bylo tego duzo swojego czasu i bardzo tanio, ale powykupywali. Albo Agfa Duoscan.

#6
Jakie zdjecie, taki skan :lol:
Wszystie ze sredniego co wrzucam sa z Arcusa :)

Swoja droga wiele zalezy tez od skanerzysty. Jedni sie zdaja na "automat", inni nie. Jedni zostawiaja skany z "automatu" nietkniete, inni chociazby koryguja krzywe...

Swoja droga, ten skan jest slaby. Brakuje detali - wyglada jak skanowany przez szybe.

#7
arcusa moge ci ze spokojem odradzic ;)

mamy jednego na stanie w pracy .. fajnie sie nim skanuje dokmenty :) ale nic wiecej :P
ma swoje lata ale szkoda kasy .. lepiej wydac na cos nowszego lepszego i gesttrzego :)

#12
w sumie masz racje ale za 400 zł to naprawde najlepsza propozycja jesli kogos stac na wyższa półke to niech kupuje to na co go stac bo tak to już jest ze im droższe tym lepsze

#13
mialem plaszczaka rowniez agfe - e50
uwazam ze roznicy nie ma ... widzialem inksze tej samej cenowo skali skanery .. efekty znacznie lepsze :)
6x6cm goruje nad 35mm bo ma wiekszy obszar ... i to wstarczy

#14
Ja uzywam Epsona 3170 i jest naprawde ok jak na moje wymagania poki co ale jak bym teraz mial brac to chyba bym sie rzucal na epsona 4870 albo 4990, pomijajac dane techniczne to chociazby to ze zaldaujesz cala rolke 120 za jednym zamachem w 3 paskach - w moim 3170 mozna skanowac tlko jedna klatke po czym trzeba przesuwac film niby drobiazg ale jednak zawsze mniej sie majta filmem i mniejsze ryzyko porysowania negaywu/slajdu

Jedynie soft Epsona jest raczje marnawy mi czesto nie widzial klatek tych gestszych jednak silverfast radzi sobie juz swietnie z kazdym negatywem jaki mialem.

PZDR

#15
A wiec tak: aranruth - zaden z podanych przez Ciebie skanerow nie posiada takiej gestosci jaka podaje producent, to jednym slowem pic na wode. Roznica w skanerach jakie podales to glownie predkosc dzialania i przypadku tanszego modelu brak mozliwosci skanowania duzego formatu. Roznice w gestosci nie sa szczegolnie duze... Jesli planujesz skanowac plaskim skanerem tylko sredni format to na dzis proponuje Epsona 4990 lub Canon 9950F+Siilverfast. Canon choc starszy wychwytuje wiecej detali na filmie, oraz ma nieco lepsze ramki do filmow. Jesli masz wiecej floty (okolo 2300zl) to spokojnie pakuj sie w najnowszego Epsona v700, naprawde swietna maszyna, ktora moze nawet zastapic nie jeden starszy detykowany skaner do filmow 35mm, co potwierdzaja recenzje na stronie www.photo-i.co.uk . A co do Agfy Arcus... Ten skaner kupilem za 299 zl plus pare zl kontroler SCSI. Na tamten czas jakosc jaka oferowal w porownaniu do skanerow jakie mozna bylo w tedy kupic ( okolo rok temu moze mniej ) byla naprawde duza, nawet dzis choc kosztuje te ponad 400 zl nie jest z nim tak najgorzej ALE no wlasnie ALE... Skaner jest naprawde duzy, oprogramowanie nie rzuca na kolana, skanowanie negatywow tym skanerem jest wlasciwie niemozliwe, gdyz takie cuda jakie wyczynia soft moga doprowadzic do zawalu serca. Poza tym dziala tylko z kontrolerem SCSI, przez co czasami cos sie zacina, cos nie chce dzialac, cos sie zawiesi i tak dalej, naprawde roznie z tym jest. Mimo tych problemow skaner oferuja przyzwoita jakosc skanow filmow oraz naprawde dobra jakosc skanowania materialow refleksyjnych w czym pomoc moze dolaczony do skanera profil do skanowania...

Podsumowujac mozna smialo napisac, ze jesli chcesz uzyskac naprawde przyzwoita jakosc skanow z plaskiego skanera to bez minimum 1500 zl nakladu nic z tej jakosci nie bedzie, inwestujac w najnowszego Epsona v700 mozesz byc nawet bardzo zaskoczony jakoscia skanow materialow 35mm.

Pozdrawiam.